امروز چهارشنبه  ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

صدای پای بهار از بام ایران می‌رسد

مشاهده ۲۲۸
۱۳۹۷/۱۲/۲۲- ۰۸:۴۹
صدا‌وسیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با ویژه برنامه‌های متنوع و شاد به استقبال سال 98 می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای جهان بین با ویژه برنامه «صدای پای بهار» از ساعت 22 به مدت 240 دقیقه، به تهیه‌کنندگی شهره احمدپور به استقبال تحویل سال نو می‌رود. گزارش مردمی، حضور گروه‌های هنری در برنامه و اجرای موسیقی و نمایش، حافظ خوانی، ارتباط با شبکه‌های استانی و شبکه شما، بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای دریافت عکس‌های مردمی از سفره‌های هفت سین و گزارش از آداب و رسوم مردم استان در عید نوروز در لوکیشن‌های متنوع از جمله چادرهای سنتی و عشایری از بخش‌های برنامه است.

برنامه تلویزیونی «آرنگ بهار» در 15 قسمت 70دقیقه‌ای هر شب از ساعت 20:30 دقیقه به تهیه‌کنندگی سید‌امین رضوی پخش می‌شود. معرفی آیین‌ها و سنت‌های قدیم مردم استان در نوروز، پرداختن به ماه رجب، روز پدر و ایام اعتکاف، معرفی اماکن تفریحی و زیارتی استان، موسیقی تصاویر زیبا از طبیعت بهاری استان، عیددیدنی، معرفی سوغات استان، سفر به شهرستان‌ها، پیامک های بینندگان و حضور خوانندگان محلی بخش‌های این برنامه را تشکیل می‌دهد. «سلام بهار» هم عنوان برنامه‌ای دیگر از تولیدات سیمای جهان بین است که به تهیه‌کنندگی دیدار محمودی در 16 برنامه 45 دقیقه‌ای از ساعت 18:30 دقیقه تقدیم بینندگان می‌شود. نمایش شاد و جذاب، موسیقی‌، استندآپ کمدی و گزارش‌های مردمی از نقاط مختلف استان از آیتم‌های برنامه است. ویژه برنامه «مژده بهار» همزمان با لحظات تحویل سال، به تهیه کنندگی مهشید موسویان و گویندگی جعفر زمانی از 30 دقیقه بامداد از صدای مرکز چهارمحال و بختیاری پخش می‌شود. این برنامه با آیتم‌های معرفی سنت‌ها و آئین و رسوم مردم استان در هنگام تحویل سال، گفت‌وگو با بزرگترها، صله رحم، عید نوروز از دیدگاه اسلام، ترانه و موسیقی‌های شاد، مباحث کارشناسی، گزارش و معرفی جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی استان  از رادیو جهان بین با مردم استان همراه می‌شود. «سال نو، سلام نو» ویژه برنامه صدای مرکز چهارمحال و بختیاری در سال جدید است که با هدف راهنمایی گردشگران و اطلاع‌رسانی به هم استانی‌ها و مسافران نورزی از ساعت 10 تا 12 هر روز از رادیو جهان بین پخش می‌شود. ارتباط با ادارات هواشناسی، پلیس راه، ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد راهیان نور، معرفی خرده فرهنگ‌ها، سوغات استان، مسابقه، ارتباط تلفنی با سایر مراکز استان‌ها، ترانه و موسیقی از بخش‌های برنامه است. برنامه رادیویی «بهار بام ایران» با ترویج فرهنگ صله رحم در ایام عید از ساعت 17 تا 19 شنوندگان را همراهی می‌کند.

معرفی استان، آشنایی با مکان‌های زیارتی و تفریحی و اطلاع رسانی به مسافران نوروزی، معرفی آئین‌ها و آداب و رسوم مردم نقاط مختلف استان در نوروز، ، موسیقی و نواهای محلی، نمایش و گزارش از میهمانان و مردم استان و همچنین اطلاع رسانی از وضعیت جوی و اوضاع جاده‌های استان بخش های ویژه برنامه «بهار بام ایران» را تشکیل می دهند.

معاونت خبر مرکز نیز همزمان با نوروز و تعطیلات سال جدید، با پیش بینی تولید و پخش بیش از 1100 دقیقه گزارش های رادیویی و تلویزیونی، مستند خبری، گزارش و خبر مکتوب برای پخش از شبکه‌های محلی و سراسری با موضوع معرفی جاذبه‌های سیاحتی، فرهنگی و زیارتی، ارائه موقعیت های گردشگری استان، تقویت آئین‌ها و سنت‌های  محلی و ... به استقبال فصل بهار می‌رود.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما