امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر:

باید به سمت مسئولیت پذیری در حوزه مدیریت رسانه‌ها رفت

مشاهده ۳۱۳
۱۳۹۷/۱۲/۲۵- ۱۷:۴۸
تعداد بازدید:313
رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر:

باید به سمت مسئولیت پذیری در حوزه مدیریت رسانه‌ها رفت

پنجمین آیین اعطای مجوز به فعالان رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، 25 اسفند با حضور مدیران رسانه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر سید محمد صادق امامیان در این آیین با بیان اینکه امروز تعامل رسانه دیگر در حد تعارف و حرف نیست گفت: اصلی‌ترین مسئولیت رسانه‌های دیداری و شنیداری تعامل است که سبب بوجود آمدن بازار رقابتی در حوزه محتوا می‌شود و رسانه ای در این تعامل موفق  است که دارای کیفیت مطلوب تری باشد.

وی یکی از برنامه‌های اصلی سازمان تنظیم مقررات را تعامل سازنده با رسانه‌ها دانست و گفت: امروز در فضای متنوع فعالیت رسانه‌ها، بدون مسئولیت پذیری و مشارکت نمی توان حضور فعالی داشت.

امامیان با تاکید بر اهمیت منافع جامعه تصریح کرد: باید در همه حوزه‌ها از اقتصاد تا کودک و خانواده به کیفیت محتوا و نحوه رقابت فکر کنیم و منافع جامعه را در همه سطوح رعایت کنیم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر با اشاره به مسئولیت‌پذیری این سازمان در مقابل فعالان رسانه‌ای گفت: ما به اصل تقویت رسانه‌ها و حمایت و تسهیل فعالیت آنها مطابق مقررات پایبندیم و معتقدیم اگر از رسانه‌های فعال حمایت نشود وآنها متضرر شوند، به نوعی کشور متضرر خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما با آغوش باز از نظرات مدیران رسانه‌ها در پیشبرد اهداف این سازمان در حوزه تنظیم گری استقبال می‌کنیم گفت: این سازمان قبل از ابلاغ هر ضابطه، مقررات و اعطای هر مجوزی به فعالان متقاضی، آماده دریافت پیشنهادات و نظرات مردم و است.

به گفته دکتر امامیان باید به سمت مسئولیت پذیری در حوزه مدیریت رسانه‌ها  رفت و با توجه به پویایی این نوع فعالیت نباید نسبت به تحولات بین المللی بی تفاوت بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر تصریح کرد: در حوزه بین الملل به عنوان نماینده رسانه‌ها حضور داریم و امیدواریم بتوانیم بازار ایرانی را گسترش دهیم.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت مالکیت معنوی آثار در رسانه‌ها گفت: ما به نمایندگی از این رسانه‌ها در محافل بین المللی حضور خواهیم داشت و امیدوارم در مدتی که با هم همکاری می‌کنیم موانع و مشکلات موجود این حوزه را با سعه صدر و تعامل بیشتر پشت سر بگذاریم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر با بیان اینکه امروزه فضای مجازی در دست همگان است، بیان کرد: ما وارد دوره جدیدی شده ایم که کاربران انتظار دارند ما به عنوان سازمان تنظیم گر به این حوزه کمک کنیم.

در پایان این مراسم به رسانه‌های  «نارتون»، «پلان» ، «درین درین» ، «سلام سینما» ، «متل خان» ، «آی گپ تی وی» ، «ام پی فور » و «نینوا» مجوز فعالیت موقت برای دوره آزمایشی شش ماهه اعطا شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما