امروز پنج شنبه  ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

روایتی از جنایات سربازان آمریکایی در پرس تی وی

مشاهده ۱۳۰
۱۳۹۷/۱۲/۲۷- ۱۳:۲۰

روایتی از جنایات سربازان آمریکایی در پرس تی وی

مستند «نبرد در خانه» (Battle at Home)، داستان جنایات سربازان آمریکایی در عراق، افغانستان و حتی داخل آمریکا را روایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند به کارگردانی محمد طیب، محصول سال 2013 شبکه پرس تی وی است که به مصاحبه با چند وکیل سرشناس آمریکایی که همگی در پرونده‌های جنجالی مربوط به جنایات سربازان آمریکایی در عراق، افغانستان و حتی در داخل آمریکا به عنوان وکیل فعال بوده اند، می‌پردازد.

«نبرد در خانه» ضمن تشریح برخی از این جنایات همراه با تصاویر مستند و بعضا کمتر دیده شده از جمله جنایات تیم مرگ (افغانستان)، جنایت حدیثه، ابوغریب، فاجعه میلای (ویتنام)، کشتار 17 زن و کودک بی دفاع افغانستانی توسط یک سرباز آمریکایی و پرونده‌های مربوط به قتل همسر و ... توسط سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ، علل اصلی بروز این فجایع را مورد بررسی و واکاوی قرار می دهد. این مستند همچنین به نمایش بخشی از بازجویی یکی از سربازان بازگشته از جنگ که در خاک آمریکا همسر خود را به قتل رسانده و علت رفتار خود را «کهنه سرباز بودن و درگیر بودنش با مسائل روانی» بیان می‌کند، پرداخته و دو فایل صوتی از دو سرباز آمریکایی محکوم به اعدام که نشان دهنده تاثیر مستقیم تصمیمات فرماندهان ارشد ارتش و سیاستمداران ایالات متحده آمریکا بر جنایات فجیع سربازان و همچنین حاکی از شکنجه‌های روانی پنهان روی این سربازان است را بررسی می‌کند.

مستند «نبرد در خانه» در دو قسمت 25 دقیقه ای روزهای 28 و 29 اسفند ماه ساعت 04:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود و تکرار آن در ساعات 9 ، 15 ، 21 و 1 پخش خواهد شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما