امروز پنج شنبه  ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

اطلاع رسانی صحیح و آگاهی بخشی رویکرد رسانه ملی در پوشش حوادث طبیعی اخیر در کشور

مشاهده ۱۹۹
۱۳۹۸/۰۱/۰۶- ۱۳:۰۲

اطلاع رسانی صحیح و آگاهی بخشی رویکرد رسانه ملی در پوشش حوادث طبیعی اخیر در کشور

رسانه ملی در شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی خصوصا بخش‌های خبری تلاش می‌کند با بررسی ابعاد مختلف حوادث سیل و آبگرفتگی در مناطق مختلف کشور، اطلاعات جدیدی در اختیار مردم در رویارویی با این رویداد طبیعی ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه خبر و بخش‌های مختلف خبری  رسانه ملی از زمان وقوع حادثه سیل در برخی از شهرهای کشور تلاش کردند تا ضمن اطلاع رسانی دقیق و به موقع در گفت‌وگو با مسئولان و ارتباط‌های مستقیم تلاش می‌کنند تا اطلاعات کاملی از ابعاد این رویداد طبیعی ارائه دهند و به مردم برای رویارویی با این حوادث آگاهی بخشی کنند. پوشش کامل جلسات ستاد مدیریت بحران در مناطق سیل زده و جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران کشور با حضور رئیس جمهور نیز از جمله اقدامات شبکه خبر  برای آگاهی مردم از پیگیری مسئولان در این زمینه بود که از زمان وقوع حوادث اخیر در دستور کار این شبکه قرار گرفت.

در شبکه‌های رادیویی نیز بخش‌های خبری و خصوصا رادیو پیام علاوه بر ارائه اخبار لحظه‌ای از این حوادث نکات مهمی‌برای آگاهی بخشی به مردم  ارائه می‌شود. اطلاعات هواشناسی نیز برای ارائه هشدارهای لازم به مردم از این شبکه‌ها پخش می‌شوند.

 شبکه رادیویی پیام در زمینه رسالت رسانه ای وماموریت جدید در حوزه خبر و اطلاع رسانی، به منظور پیشگیری از تکرار حوادث  تاسف بار واعلام هشدارهای ایمنی  وضروری به شنوندگان  در سراسر کشور بویژه مسافران نوروزی علاوه بر تغییر کنداکتور نوروزی، با ارتباط زنده با استانداران ونمایندگان مدیریت بحران درسراسر کشور ، اخبار و وضعیت راه‌ها وجادهای کشور، هواشناسی،امدادرسانی و... را در بخش های مختلف و به لحظه به اطلاع عموم می رساند. شنوندگان می توانند باکسب اطلاعات لازم از این شبکه رادیویی برنامه ریزی لازم برای سفرهای خود راداشته باشند و نظرات وپیشنهادت خودرا ازطریق سامانه  پیام کوتاه رادیو پیام300001047 ارسال کنند.

اطلاعات لحظه‌ای هواشناسی در شبکه‌های تلویزیونی

    شبکه‌های سیما به منظور آگاهی‌بخشی، پیشگیری و به حداقل رساندن خسارات شرایط جوی علاوه بر باکس‌های خبری مقرر در جدول پخش، در دیگر ساعات نیز اطلاعات لازم را در اختیار شهروندان قرار خواهند داد.

با توجه به شرایط خاص جوی کشور و پیش‌بینی خطر سیلاب و آب‌گرفتگی در برخی استان‌های کشور شبکه‌های سیما به مردم و مسافران نوروزی اطلاع رسانی می‌کنند.

این شبکه‌ها به منظور آگاهی بخشی، پیشگیری و به حداقل رساندن خسارات، علاوه بر باکس‌های خبری مقرر در جدول پخش، در دیگر ساعات نیز با برقراری ارتباط تصویری با استان‌ها و دعوت از مسئولان استانی و ستادهای مدیریت بحران استانی اطلاعات لازم و پخش زیرنویس را در اختیار شهروندان قرار خواهند داد.

در معاونت سیاسی نیز علاوه بر خبرگزاری صداوسیما بخش‌های مختلف خبری رادیویی و تلویزیونی مأموریت یافته‌اند تا با ارائه گزارش‌های متعدد و گفت‌وگوهای خبری با مسئولان پیگیر مطالبات مردم و اخبار جدید ابعاد این رویداد باشند.

حضور خبرنگاران رسانه ملی در میدان حادثه و ارائه گزارش‌های میدانی از اوضاع مردم و اطلاع رسانی از نیازهای سیل‌زدگان نیز بخش دیگری از تلاش رسانه ملی برای همراهی و کمک به مردم است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما