امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

تدارک ویژه شبکه قرآن با موضوع مهدویت برای مخاطبان تلویزیون

مشاهده ۱۵۶
۱۳۹۸/۰۱/۲۴- ۱۵:۳۷

تدارک ویژه شبکه قرآن با موضوع مهدویت برای مخاطبان تلویزیون

مخاطبان تلویزیون از امروز شنبه 24 فروردین، ویژه برنامه‌های مهدویت را در شبکه قرآن و معارف سیما دنبال کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، به مناسبت گرامیداشت ایام ولادت حضرت مهدی موعود (عج)، شبکه قرآن و معارف سیما با تهیه و تدارک ویژه برنامه‌هایی در قالب‎های مختلف و با موضوع مهدویت از امروز شنبه 24 فروردین میهمان نگاه‌های گرم مخاطبان تلویزیون می‌شود.
«تبسم» عنوان ویژه برنامه زنده این شبکه است که از امشب تا روز ولادت حضرت مهدی (عج) هرشب از ساعت 20:20 با بخش‎های جذاب و دیدنی و همچنین گفت‎وگو با کارشناسان و میهمانان مطرح پخش می‎شود.
این برنامه در شب ولادت به صورت ویژه از ساعت 18 تا اذان صبح روز ولادت، مراسم احیای نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران را به نمایش می‎گذارد، ضمن اینکه پوشش مراسم‎های حرم مطهر امام رضا (ع) و دیگر اماکن مذهبی کشور در دستور کار «تبسم» قرار گرفته است.
«حاضر غایب از نظر» از دیگر ویژه برنامه مهدوی شبکه قرآن و معارف سیما در نیمه شعبان است که هم‎زمان با ولادت امام زمان (عج) به صورت زنده از مسجد مقدس جمکران پخش می‎شود.
«روزی بهتر» با دعوت از خانم‎ها حاج عبدالباقی و خزعلی در روزهای 14 و 15 شعبان به مسائل مرتبط با مهدویت خواهد پرداخت. این برنامه از ساعت 9 تا 10 صبح تقدیم بییندگان خواهد شد.
برنامه‌های پربیننده «یادخدا» با کارشناسی آیت الله علیدوست همه روزه از ساعت 11:40، «پرسمان مهدوی» با حضور حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی هرشب در ساعت 22:15 و نیز ویژه برنامه «خط امان» با کارشناسی آیت‌الله امامی‌کاشانی روزهای جمعه ساعت 11:40 با محور مهدویت تقدیم علاقه‎مندان می‌شود.
مجموعه سخنرانی‌های حجت‎الاسلام والمسلمین انصاریان با موضوع ابعاد مختلف مهدویت همه روزه از امروز تا عید ولادت ولی عصر (عج) در ساعت 14:45 پخش خواهد شد و سخنرانی‌های آیت‎الله ناصری، آیت‎الله علم الهدی و حجج‎الاسلام‎والمسلمین صدیقی، رفیعی، عالی، فرحزاد، ماندگاری و ... نیز هر روز  ساعت 8:10 صبح به روی آنتن می‎رود.
همچنین سخنرانی‌های آیت‎الله جوادی آملی ویژه ولادت امام زمان (عج) در روزهای شنبه و یکشنبه 14 و 15 ماه شعبان در ساعت های 17:30 و 18:45 پخش می‌شود.
ویژه برنامه کودک با عنوان «نوگلان قرآنی» همه روزه در ساعت 16:15 و پخش گزارش‎هایی از جشن‌ها و رویدادهای مهدویت در قالب برنامه «روزنه» از دیگر تدارک های این شبکه برای این ایام است.
مولودی خوانی مادحین اهل بیت (ع) از جمله : محمود کریمی، محمدرضا طاهری، مجید بنی فاطمه، سعید حدادیان و...، همه روزه در ساعت‎های 12:15، 15:50 و 19:30 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‎رود.
قرائت مناجات شعبانیه با نوای مهدی سماواتی، احمد زین العابدین و ... در دو نوبت و در ساعت‎های 14:15 و 22 و برنامه «نخ تسبیح قطره‌ها» با موضوع بیان خاطرات شاعران اهل بیت (ع) همه روزه از ساعت 10:30 تقدیم علاقه‎مندان این نوع برنامه‌ها می‌شود.
مجموعه کارشناسی‌های کوتاه مهدوی تحت عنوان «آشنا» هر روز ساعت 10:40 و مستندهای جذاب با موضوع جشن‌های نیمه شعبان در مسجد جمکران، تاریخچه این مسجد و ... هر روز ساعت 11 پخش خواهد شد.
انیمیشن «شاهزاده روم» که نگاهی به زندگی مادر گرامی منجی عالم بشریت دارد نیز در روز ولادت آن حضرت و از ساعت 17، تقدیم مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما