امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

قصه شهرها در دومین قسمت «آلزایمر»

مشاهده ۱۵۱
۱۳۹۸/۰۱/۲۵- ۱۵:۰۱

قصه شهرها در دومین قسمت «آلزایمر»

شبکه افق برای امروز یکشنبه 25 فروردین، برنامه‎های متنوعی را در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،قسمت دوم مجموعه مستند «آلزایمر» با موضوع نمادها و المان‌های شهری مربوط به قهرمانان ایرانی به ویژه در حوزه دفاع مقدس، یکشنبه 25 فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.
مجموعه مستند «آلزایمر» درباره یادمان‌ها و المان‌های شهری با موضوع یادآوری حماسه آفرینی قهرمانان ایرانی به ویژه در حوزه دفاع مقدس ساخته شده است. این مستند در 6 قسمت تولید شده و سیاوش رحمان پور کارگردانی آن را بر عهده داشته است. قسمت دوم آن نیز به بررسی تطبیقی المان‎های روایتگر تاریخ و هویت در شهرهای کشورهای مختلف از جمله روسیه اختصاص دارد. قسمت دوم «آلزایمر» را می‎توانید یکشنبه 25 فروردین، ساعت 21 از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت‎های 8 و 12:30 روز بعد پخش می‎شود.
مرزبان ایرانی قصه گذر از نقطه صفر را می‌گوید
مجموعه مستند «در گذر از نقطه صفر» روایتی است از سنت‎ها و فرهنگ مردمان مرزنشین ایران زمین. این مستند به الگوهای شخصیتی تاثیرگذار بر جامعه مرزنشین در استان‌های مرزی پرداخته است و می‎خواهد به مخاطب این موضوع را عنوان کند که با تمام نارسایی‌ها و کمبودهای موجود در نوار مرزی افرادی وجود دارند که می‎توانند در ایجاد مدل های اجتماعی و اثرگذاری بر مسائل فرهنگی با رویکرد آمیخته یا پراگماتیسم مفید باشند و به‎نوعی از آلام مردم جامعه در برخورداری امکانات و نیازمندی‎های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، رفاهی و... بکاهد و بر محدودیت‎های آن تا زمان رسیدن به عمل و اجراء با مردم همراه و همپا بود. در دوازدهمین و سیزدهمین قسمت، سفری خواهیم داشت به مناطق مرزی ایران با کشور ترکیه در کشور آذربایجان غربی، جایی که مرزبانان ایرانی در نهایت تلاش برای تامین امنیت و آسایش هم وطنانشان هستند. تهیه کننده و کارگردان این مستند فرید پناه نژاد است که یکشنبه 25 فروردین ساعت 19:30 و تکرار آن ساعت 7:30 روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود. قسمت سیزدهم نیز هفته آینده در همین ساعات به روی آنتن می‏‎رود.
«روایت سازندگی» سپاه در پارس جنوبی
مستند «روایت سازندگی» با موضوع حمل و نصب یکی از سکوهای میدان پارس جنوبی در خلیج فارس از شبکه افق پخش می‌شود. سکوی گازی SB 202 یکی از سکوهای گازی پارس جنوبی است که در شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) ساخته شده است، این سکو به همت مجموعه مهندسی و فنی قرارگاه خاتم(ص) طراحی و اجرا شده و توسط همین تیم و عوامل دیگر حمل و نصب شده است. این سازه عظیم به اندازه یک ساختمان هفت طبقه ارتفاع دارد و بیش از 2600 تن وزن دارد. در مستند «روایت سازندگی» مراحل مختلف ساخت، حمل و نصب این سکو به تصویر کشیده شده است. مهدی نادریان تهیه‌کنندگی و رضا یاحقی کارگردانی این مستند را بر عهده داشته‎اند که روز یکشنبه 25 فروردین، ساعت 17 و تکرار آن ساعت 5 صبح روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.
مهمانی خورشید در شبکه افق
مهمانسرای حرم مطهر رضوی در روزهای مختلف سال پذیرای زائرانی است که به نیت شفا و تبرک، به دنبال غذای حضرتی هستند و سعی می‌کنند لقمه‎ای هر چند کوچک از این غذا، سهمشان شود. مستند «مهمان خورشید» در مورد این مهمانسرا و فعالیت آن‎ها در طول سال‎های گذشته و امروز است. در این مستند با مسئولان مهمانسرا و آشپزخانه حرم مطهر گفت‎وگو شده تا آماری از میزان توزیع غذا و خدماتی که به زائران ارائه می‌شود به دست آید. همچنین تصاویری ناب از حضور زائرانی از اقصی نقاط جهان در حرم مطهر رضوی و مهمانسرای حضرت به نمایش در می‎آید. «مهمان خورشید» را می‎توانید یکشنبه 25 فروردین ساعت 21:30 از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت 12 روز بعد پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما