امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

شب‎نشینی شبکه 4 با گرافیست‎ها

مشاهده ۱۰۵
۱۳۹۸/۰۱/۲۶- ۱۲:۰۶

شب‎نشینی شبکه 4 با گرافیست‎ها

برنامه «نقطه» شبکه چهار سیما امشب دوشنبه 26 فروردین، به موضوع طراحی مطبوعات می‎پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مسیحا ربیعی که تهیه‎کنندگی و اجرای برنامه جدید «نقطه» را برعهده دارد، امشب موضوع «طراحی مطبوعات» را با حضور طراح جلدهای همشهری جوان و سردبیر مجله آنگاه بررسی می‎شود.
در بخش ابتدایی برنامه آقای محمدرضا دوست محمدی از تجربه‌های طولانی خود در حوزه مطبوعات خصوصا طراحی روی جلدهای همشهری جوان خواهند گفت.
محمدرضا دوست‌محمدی کارتونیست، تصویرگر، گرافیست و استاد دانشگاه، از نامزدهای دریافت جایزه چهره هنر سال انقلاب است. از آثار مطرح او می‌توان به تصویرسازی‌هایش از چهره شهید محسن حججی اشاره کرد. دوست‌محمدی طراح جلد بیش از 400 شماره از هفته‌نامه همشهری جوان بوده و مدیریت بخش تصویرسازی روزنامه جام‎جام، سردبیری مجله جدید و مدیریت هنری مجلات سروش جوان و همشهری جوان را در کارنامهٔ اجرایی خود دارد. تصویرسازی چند اثر برای پروژه بزرگ‌ترین دیوارنگاره ایران در میدان ولیعصر تهران، از جمله آثار مطرح وی است. در بخش دوم برنامه امشب «نقطه»، با آرش تنهایى درخصوص فرایند راه اندازى، طراحى و انتشار یک مجله و همینطور اهمیت مطبوعات در روزگار کنونى و تاثیر آن بر فرهنگ جامعه گفت‎وگو می‌شود. آرش تنهایی طراح گرافیک، پژوهشگر و نویسندهٔ ایرانی است. او یکی از چهره‌های مهم نسل پنجم طراحان گرافیک ایران است که در حوزهٔ طراحی پوستر، پژوهش و آموزش گرافیک فعال و پُرکار است.وی همچنین دبیری تحریریه مجله تندیس و مدیریت هنری مجله چلچراغ را در کارنامه خود دارد.وی سردبیروصاحب امتیاز مجله فرهنگی و هنری آنگاه است که از آبان 95 با ویژه کافه و کافه نشینی منتشر شد.
«نقطه» برنامه جدید شبکه چهار در حوزه طراحی است که پخش آن از 17 فروردین آغاز شده است و شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما