امروز دوشنبه  ۲۲ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شبکه افق

مشاهده ۲۱۲
۱۳۹۸/۰۲/۱۵- ۱۲:۴۰

ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شبکه افق

برنامه‌های مختلف ترکیبی و مستند برای پخش از شبکه افق در ماه رمضان امسال تدارک دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، جدول پخش شبکه افق نیز با تغییراتی همراه خواهد بود و برنامه‌های جدیدی جایگزین برنامه‌های روتین می‌شوند.
از جمله این موارد می توان به «ایوان خدا» اشاره که ویژه برنامه سحرگاهی شبکه افق خواهد بود؛ این برنامه با اجرای سید مرتضی جوادی و شهرام شکیبا هر روز ساعت 3 بامداد به صورت زنده از مشهد مقدس، پخش می‎شود.
«ایوان خدا» برنامه‎ای گفت‎وگو محور و با موضوعات دینی و مذهبی است و میهمان 10 شب اول آن، حجت‎الاسلام مهدی ماندگاری خواهد بود که به تهیه‎کنندگی سجاد بهمن آبادی تولید می‌شود.
سخنرانی مذهبی هم عنوان دیگر برنامه‌ای است که هر روز ساعت 4:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.
مخاطبان افق می‎توانند هر روز ساعت 5:30 بیننده مجموعه مستند «با کریمان» از این شبکه باشند؛ «با کریمان» عنوان مستندی است درباره فعالیت‎های خیریه در اقصی نقاط کشورمان که به‎همت مردمی‌که بی‎چشمداشتی، تنها در راه کمک به هم‎نوعانشان گام بر می‎دارند.
برنامه «روشنا» سلسله مباحث استاد حسن رحیم‌پور ازغدی هم با موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی، هر روز ساعت 10:30 پخش و برنامه اذانگاهی ظهر شبکه افق هم با عنوان حوالی دل، از ساعت 13 پخش می‎شود.
فصل جدید مجموعه «حدیث سرو» با موضوع زندگی آیت‎الله قاضی، طی ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 13:30 از شبکه افق پخش خواهد شد و در ادامه و از ساعت 17 هر روز، مخاطبان این شبکه می‎توانند بیننده ادامه فصل چهارم مجموعه گفت‎وگو محور «نیمه پنهان ماه» باشند. این برنامه شامل بخش‎های گفت‌وگو با شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم است. تکرار «نیمه پنهان ماه» روز بعد ساعت‎های 6 و 11:30 پخش می‎شود.
پخش زنده جمع‎خوانی قرآن کریم از حرم مطهر رضوی دیگر برنامه شبکه افق در ماه رمضان خواهد بود که زمان آن از ساعت 17:30 تا 19 در نظر گرفته شده است.
ویژه برنامه تلویزیونی «ماه نشان» هم ماه رمضان امسال هر روز به صورت زنده از مشهد مقدس از شبکه افق پخش می‎شود. شهرام شکیبا اجرای این برنامه را بر عهده دارد و در آن به گفت‎وگو با آدم‎هایی می‎نشیند که داستان‌های جالبی در زمینه‌های دینی، اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی دارند همچنین میان برنامه‌های گوناگونی به صورت آیتم‎های مجزا برای این برنامه پیش‎بینی شده است. «با تو عهد می‌بندم» با موضوع هر روز یک حدیث از امام رضا(ع) با موضوع خانواده، «گزارش روز» شامل مباحث مربوط به زیارت، «آنچه دیده‎اید» گذری بر قسمت قبلی و آیتم «مهمان» شامل توضیحاتی پیرامون قصه میهمان هر شب، از جمله این میان برنامه‌ها به شمار می‎روند. «ماه نشان» به تهیه‎کنندگی سجاد بهمن آبادی هر روز ساعت 19 از شبکه افق پخش می‌شود.
منتخبی از فصل‎های اول و دوم مجموعه مستند «سفیران هدایت» با موضوع فعالیت‎های تبلیغی طلاب و روحانیون جوان در اقصی نقاط کشور هم برای پخش از شبکه افق در ماه رمضان امسال تدارک دیده شده است. سیدمحمد حسین‌هاشمی تهیه‎کنندگی این مجموعه را بر عهده داشته که قرار است روزهای زوج ساعت 21 پخش شود؛ زمان پخش تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 15:30 است.
روزهای فرد هم منتخبی از فصل‎های اول و دوم مجموعه مستند «شما که غریبه نیستید» پخش می‌شود؛ سعید قاسمی، رسالت بوذری، دکتر لنکرانی، حسن سلطانی، محمدرضا طالقانی، مهدی فقیه، ماشاءالله شاهمرادی، احمد واعظی، ملک مسعودی و حسن اکلیلی، از جمله افرادی هستند که مستند مربوط به آن‎ها طی ماه مبارک رمضان از شبکه افق پخش می‌شود. این مستند روزهای فرد پخش می‎شود و زمان پخش تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 15:30 است.
ساعت 22 هر شب هم به مستندهای تک قسمتی اختصاص یافته است؛ از جمله مستندهایی که در این ساعت از شبکه افق پخش می‎شوند می‎توان به سرداران روستا، همسایه شمالی، به وقت مادری، راه ناتمام، تنها میان طالبان، یوسف قم عزیز تایلند، آیین محمد، پرواز از حلب، محرمان محراب، خوشه انار و کولبران اشاره کرد. تکرار این مستندها روز بعد ساعت 12 پخش خواهد شد. برنامه تلویزیونی گفت‎وگو محور «رو در رو» هم طی ماه رمضان امسال هر شب ساعت 23 و با اجرای امیرحسین ثابتی از شبکه افق پخش می‌شود. مهدی رسولی، علی باقری، سردار نقدی، بهروز افخمی، علی مطهری، علیرضا ذاکانی، سعید قاسمی و ... میهمانان این برنامه هستند که به تهیه کنندگی امیرعلی آزادی تولید می‌شود.
شبکه افق سیما برای ماه رمضان امسال، پخش سریال تلویزیونی «امام علی(ع)» را در نظر گرفته است. این مجموعه تاریخی به کارگردانی داوود میرباقری، هر روز 30 دقیقه بامداد روی آنتن می رود و تکرار آن هم در ساعت های 9:30 و 16 پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما