امروز سه شنبه  ۱ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

پوشش روزانه 4355 دقیقه جمع خوانی قرآن کریم در شبکه‌های استانی

مشاهده ۱۴۹
۱۳۹۸/۰۲/۲۴- ۰۹:۲۱

پوشش روزانه 4355 دقیقه جمع خوانی قرآن کریم در شبکه‌های استانی

شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها، با 4355 دقیقه برنامه به صورت روزانه، مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان را در سراسر کشور پوشش می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و لزوم ترویج فرهنگ و معارف قرآن توسط رسانه ملی، پوشش گسترده فعالیت‌های قرآنی در اقصی نقاط کشور در دستور کار شبکه‌های استانی قرار گرفته است و مراکز استانی با برنامه‌ریزی انجام شده اقدام به پخش زنده آیین جمع‌خوانی‌های قرآن کریم در شهرهای مختلف کرده‌اند.

برپایه این گزارش 33 شهر توسط رادیوهای استانی پوشش داده می‌شود که مجموعه این برنامه‌های رادیویی 2125 دقیقه در روز خواهد بود. علاوه بر اینها، رادیو زیارت نیز هر روز ساعت 18 از حرم مطهر رضوی اقدام به پخش جمع‌خوانی قرآن می‌کند.

پوشش تلویزیونی مراسم ترتیل‌خوانی قرآن ویژه ماه مبارک رمضان توسط شبکه‌های استانی نیز از 33 شهر به صورت زنده و تولیدی با مدت زمان 2230 دقیقه هر روز روی آنتن می‌رود. پخش زنده جمع‌خوانی قرآن در حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در شهرهای مشهد و قم و نیز آستان مقدس امامزاده شاهچراغ در شیراز از جمله برنامه‌های مراکز به شمار می‌روند. دیگر مراسم هم با استفاده از تجهیزات سیار از مساجد، بقاع متبرکه و حسینیه‌های سراسر کشور روی آنتن می‌روند.

سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم را هر روز از مصلی امام خمینی(ره) شهر تبریز پخش می‌کند که این برنامه در شبکه سحر آذری هم روی آنتن می‌رود.

پخش زنده جمع‌خوانی قرآن کریم از آستان مقدس امامزاده هلال بن علی(ع) شهر آران و بیدگل در ساعت ٤:٣٠ از شبکه قرآن و ساعت 16:30 از شبکه کودک و پخش ترتیل جمع خوانی از امامزاده نرمی ساعت ١٧ از شبکه آموزش به همت سیمای مرکز اصفهان، پخش ترتیل‌خوانی قرآن از آستان مقدس امامزاده حسین موسی الکاظم(ع) شهر طبس به همت سیمای مرکز خراسان جنوبی از شبکه‌های مستند (ساعت 10:30) و دو (ساعت 4)، پخش زنده جمع‌خوانی کلام وحی از صحن انقلاب حرم مطهر رضوی توسط شبکه‌ یک ساعت 4:45، شبکه قرآن از رواق امام خمینی(ره) ساعت 11 و شبکه افق از صحن گوهرشاد ساعت 17:30 به همت صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، پخش زنده ترتیل‌خوانی از حرم احمد بن موسی(ع) توسط شبکه چهار به همت سیمای مرکز فارس هر روز ساعت 11:20 و پخش مراسم جمع‌خوانی ویژه ماه رمضان به همت سیمای مرکز قم در ساعت‌های 14:45 از شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسط شبکه سه و 19:00 توسط شبکه امید، برخی از این برنامه‌ها هستند.

همچنین پوشش جمع خوانی قرآن در شبکه «شما» در دستور کار قرار دارد این برنامه در ساعت‌های 4:30 و 15:00، هر روز از یک استان روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما