امروز دوشنبه  ۵ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

از نقش دولت در افزایش کارایی صنایع کوچک تا نگاهی به درآمدهای جایگزین درآمدهای نفتی

مشاهده ۱۷۷
۱۳۹۸/۰۲/۳۰- ۱۵:۲۱
رادیو اقتصاد سه‌شنبه 31 اردیبهشت در برنامه‌های «رویش»، «ایستگاه نود و هشت»، «کالای ایرانی» و... به موضوعات نقش دولت در افزایش کارایی صنایع کوچک، نگاهی به درآمدهای جایگزین درآمدهای نفتی و ... می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «رویش» سه شنبه 31 اردیبهشت به بازنشستگی و کسب و کارهای جدید اختصاص دارد. رضا شیرازی، مدرس دانشگاه و مشاور کسب و کار به همراه محمدعلی جنانی، مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی درباره بازنشستگی و کسب و کارهای جدید گفت‌وگو می‌کنند. قوانین بازنشستگی، کسب و کارهای مناسب بازنشستگان، روش‌های درآمدزایی بازنشستگان از دیگر موارد قابل طرح در برنامه است. برنامه «رویش» کاری از گروه کسب و کار، به تهیه‌کنندگی نازنین کتابچی ساعت 8 روی آنتن می‌رود.

 رادیو اقتصاد در برنامه «ایستگاه نود و هشت» سه شنبه 31 اردیبهشت ماه، به بررسی آثار اکرام در برکت زندگی می‌پردازد. تاکید قرآن کریم به اکرام، تبعات بخل ورزیدن در کمک به یتیمان در زندگی و ... از دیگر مواردی است که در برنامه مطرح می‌شود. برنامه «ایستگاه نود و هشت» کاری از گروه اقتصاد و جامعه، به تهیه‌کنندگی فرزانه صادقیان ساعت 9 پخش می‌شود.

برنامه «کالای ایرانی» فردا، اهمیت و کاربرد سنگ مرمریت و گرانیت را بیان می‌کند. اهمیت و کاربرد این سنگ‌ها، روش‌های استخراج، فرآوری سنگ، صادرات سنگ، راهکارهای رونق تولید سنگ و ... از دیگر محورهای این برنامه است. برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی، به تهیه‌کنندگی حمیده رضاسلطانی ساعت 10 تقدیم مخاطبان می‌شود.

در برنامه «ارمغان طبیعت»31 اردیبهشت، امیر میمندی پور، عضو هیئت علمی‌پژوهشکده ملی ژنتیک و زیست فناوری درباره استفاده از زیست فناوری در افزودنی‌های خوراک دام صحبت می‌کند. از دیگر موارد مطرح در این برنامه می‌توان به دسته بندی افزودنی‌های خوراک دام و اهمیت اقتصادی افزودنی‌های خوراک دام اشاره کرد. برنامه «ارمغان طبیعت» کاری از گروه کشاورزی، به تهیه‌کنندگی مهدی شیار ساعت 13:30 تقدیم شنوندگان می‌شود.

برنامه «خانه تا کارخانه» سه شنبه 31 اردیبهشت به سراغ نقش دولت در افزایش کارایی صنایع کوچک  می‌رود. برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی، به تهیه‌کنندگی لیلا امیدیگانه ساعت 15 شنیده می‌شود.

 رادیو اقتصاد در برنامه «راه ابریشم» 31 اردیبهشت، بایدها و نبایدها در شبکه‌سازی صادراتی را تحلیل می‌کند. شناخت زیر‌ساخت های تشکیل شبکه صادراتی، استفاده از تجربه‌های ساختاری موفق و ... از دیگر مباحث این برنامه است. برنامه «راه ابریشم» کاری از گروه صنعت و بازرگانی، به تهیه‌کنندگی لیلا امیدیگانه ساعت 16:30روی آنتن می‌رود.

در برنامه «نود و هشتی‌ها» نیز دکتر عبدالرضا مصری، عضو کمیسیون بودجه درخصوص درآمدهای جایگزین درآمدهای نفتی و توجه به تولید و تاثیر آن در افزایش صادرات غیر نفتی  مطالبی را عنوان می‌کند. این برنامه کاری از گروه اقتصاد و جامعه، به تهیه‌کنندگی مهدی شیار ساعت 17پخش می‌شود.

در برنامه «روستای ما»31 اردیبهشت، حجت‌الله خلیلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های گلستان درباره روستای عطاآباد استان گلستان، قطب صنعت مبلمان مطالبی را بیان می‌کند. این برنامه کاری از گروه کشاورزی، به تهیه‌کنندگی لیلا امیدیگانه ساعت 18:30 میهمان خانه‌های شما شنوندگان می‌شود.

همچنین برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» سه شنبه با موضوع آسیب‌شناسی نظام توزیع کاغذ در کشور با مخاطبان همراه می‌شود. روند واردات کاغذ، آسیب‌شناسی شبکه‌های توزیع کاغذ، آثار و تبعات ناکارآمدی نظام  توزیع بر صنعت نشر  کشور از دیگر موارد قابل طرح است. برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» کاری از گروه اقتصاد و جامعه، به تهیه‌کنندگی فرزانه صادقیان شنبه تا پنجشنبه ساعت 22 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما