امروز دوشنبه  ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

لزوم توجه به محتوا و نیاز مخاطب در برنامه‌های رادیویی

مشاهده ۳۱۶
۱۳۹۸/۰۳/۰۱- ۱۰:۲۹
معاون صدای رسانه ملی گفت: در میان انبوه تولیدات اثری در یاد‌ها می‌ماند که علاوه بر به‌روز بودن، از محتوای غنی برخوردار باشد و برنامه‌سازان باید به این مسئله توجه کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر حمید شاه آبادی در آیین قدردانی از عوامل مجموعه «از سرزمین نور» و رونمایی از کتاب‌های گویای پیامبر (ص) و امیر المومنین (ع) گفت: این اثر هنری در دوره خود با سختی‌های زیاد خلق شده، بر جان و دل مخاطب نشسته و نسل جدید همچنان علاقه‌مند به شنیدن آن هستند. وی ادامه داد: برای هر کار مدیریتی ابتدا باید داشته‌های خود را نگاه کنیم، برخی از مدیران فکر می‌کنند وقتی بر سر کار می آیند باید از ابتدا شروع کنند. ما از کودکی با آثار شما (سازندگان «از سرزمین نور» ) آشنا بودیم. شاه آبادی افزود: قدردانی از پیشکسوتان بخشی از وظیفه ما است. ما باید برای ارائه سابقه و بنیه رادیو و توجه بیشتر نسل جدید به محتوا، سبقه رادیو را یاد‌آوری کنیم. امروز تولید محتوا به وفور صورت می‌گیرد و در انبوه داده‌ها، اثر ماندگار اثری است که متناسب با شرایط مخاطب و نیاز روز باشد. وی خاطرنشان کرد: مجموعه «از سرزمین نور» روایت صحیح و درستی از دوران پر افتخار صدر اسلام است و امروز هم باید رادیو این مسیر را با شیوه جدید در دستور کار خود قرار دهد. به همکاران خود در رادیو گفتیم سراغ این گنجینه بروید و چیزی تولید کنید که در 10یا 20 سال آینده خریدار داشته باشد.

مهدی شاملو، مدیر ایرانصدا نیز در این مراسم گفت: جرقه این کار را آقای میرکیانی، سردبیر مجموعه «از سرزمین نور» زد. نزدیک یک سال گذشته ایرانصدا به همت آقای شاه آبادی، کتاب گویا را راه اندازی کرد و بخش غنی آرشیو در آن قرار داده شد و مورد استقبال مردم هم واقع شد. وی افزود: تمام قسمت‌های مجموعه «از سرزمین نور» آماده نبود و حدود 9 ماه طول کشید تا در ایرانصدا و به کمک آرشیو آن را پالایش کنیم. شاملو ادامه داد: اکنون 15 کتاب درباره پیامبر (ص) و 14 کتاب درباره حضرت علی (ع) تهیه و برای مردم ارائه شده است.

محمد میرکیانی، مدیر پروژه «سرزمین نور» نیز گفت : جا دارد که از زحمات آقای شاه آبادی تشکر کنم و  از بزرگوارانی همچون مرحوم امیر قطعه‌ای، خسرو شایگان، مهدی آریان‌نژاد، محمد عبادی، حسین عرفانیان و ... یاد کنم که در قید حیات نیستند و سهم شایسته‌ای در برنامه «از سرزمین نور» داشتند. وی ادامه داد: این برنامه که به زندگی پیامبر اکرم (ص) در صدر اسلام می‌پردازد، در ٧ سال تولید شده و بزرگترین مجموعه نمایشی از آغاز تأسیس رادیو تا امروز بوده است. میرکیانی تصریح کرد: با تولید این برنامه قصد داشتیم فضای جدیدی را در رسانه ایجاد کنیم و از صداهایی بهره‌مند شویم که کمتر استفاده شده‌اند، برای همین از موسیقی استاد شهبازی برای تیتراژ استفاده کردیم. برنامه «از سرزمین نور» نه تنها در تمام مراکز استانی پخش شد، بلکه در برون مرزی هم به زبان کردی، انگلیسی آلمانی و عربی ترجمه و پخش شد، حتی رادیو تاجیک این برنامه را به طور کامل پخش کرد.

در پایان مراسم با حضور مهندس شعبانپور، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت سروش، ضمن قدردانی از دست اندرکاران این برنامه؛ جلال مقامی، علی رضایی، همت مومیوند، بهرام زاهدی، حسین خدادادبیگی، عزت اطلسی‌فر، علی اشکبوس، زهرا سوهانی، حسن کاخی، فخرالدین صدیق شریف، عذرا وکیلی، محمدرضا سرشار و ... از کتاب‌های گویای پیامبر (ص) و امیر المومنین(ع) رونمایی شد. این اثر به صورت کامل در اپلیکشن ایران صدا به نشانی iranseda.ir قابل دسترس است، ضمن اینکه با همکاری مدیرعامل شرکت سروش این مجموعه به صورت انبوه تولید و توزیع شده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما