امروز دوشنبه  ۱ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

واکاوی اقدامات آمریکا برای تبدیل افغانستان به قطب تولید مواد مخدر

مشاهده ۱۲۴
۱۳۹۸/۰۳/۰۴- ۱۲:۴۷

واکاوی اقدامات آمریکا برای تبدیل افغانستان به قطب تولید مواد مخدر

برنامه این هفته «ما مردم» شبکه پرس تی وی، ضمن واکاوی حضور آمریکا در افغانستان به بررسی اقداماتی که آمریکا برای تبدیل کردن افغانستان به یک کشور بزرگ تولیدکننده مواد مخدر در جهان انجام داده است، می‎پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه با مروری بر سه دهه حضور آمریکا در افغانستان به بهانه‌های مختلف از جمله مبارزه با شوروی و گروه‌های تروریستی همچون طالبان با مخاطبان همراه می‎شود؛ همچنین این احتمال که آمریکا و سازمان سیا، مسئول ایجاد گروه تروریستی طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان باشند را نیز نقد و بررسی می‎کند.
در ادامه این برنامه ضمن واکاوی دلایل ورود آمریکا به افغانستان در سال 2001 و اعزام بیش از 100 هزار نیرو به این کشور که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای نظامی این کشور و صرف یک تریلیون دلار هزینه شد، تداوم سایه جنگ و درگیری در افغانستان و ادعای آمریکا برای برقراری صلح و ثبات در این کشور به بحث گذاشته می‎شود.
تجارت مواد مخدر به دست آمریکا در افغانستان در سه دهه اخیر، حمل اسلحه توسط آمریکا از پاکستان به افغانستان و خروج هروئین از این کشور و عملیات سری سازمان سیا در حمایت از گروه‌های تروریستی در افغانستان از طریق پولشویی و فروش مواد مخدر از دیگر مواردی است که در این برنامه با حضور دیوید سوانسون فعال رسانه‎ای و نویسنده آمریکایی و اسکات بنت افسر سابق عملیات روانی ارتش آمریکا بررسی می‎شود.
برنامه «ما مردم» به تهیه‎کنندگی عاطفه سادات دربندی، شنبه 4 خرداد، ساعت 21 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:05 بامداد، 8 و 19 و سه‎شنبه ساعت 4 خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما