امروز دوشنبه  ۱ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

نگاهی به جنگ تجاری میان آمریکا و چین

مشاهده ۱۶۵
۱۳۹۸/۰۳/۲۱- ۱۵:۴۷

نگاهی به جنگ تجاری میان آمریکا و چین

موضوع جنگ تجاری میان آمریکا و چین و مروری بر روابط تاریخچه روابط این دو کشور در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) شبکه پرس تی وی بررسی می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه ضمن واکاوی تصمیم ترامپ مبنی بر وضع تعرفه بر 200 میلیارد دلار کالای چینی، به بررسی واکنش چین در قبال تصمیمات آمریکا و اقدام تلافی جویانه چینی‌ها از طریق اعمال تعرفه بر 60 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا می‌پردازد. این برنامه در ادامه با مروری بر تاریخچه روابط اقتصادی چین و آمریکا و روابط پرتنش این دو کشور از زمان ریاست جمهوری ترامپ به واکاوی سیاست‎های اقتصادی ترامپ بر کسب و کارهای آمریکایی و زندگی مردم این کشور خواهد پرداخت.
نگاهی به مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا و واکاوی ادعاهای آمریکا نسبت به عدم پایبندی چین به توافق میان دو کشور، تاثیر تنش‎های تجاری میان آمریکا و چین بر وضعیت اقتصادی جهان و تاثیر جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 از دیگر محورهای بحث در این برنامه به شمار می‎رود.
«شکاف اقتصادی» با اجرا و تهیه‎کنندگی کاوه تقوایی، ساعت یک بامداد جمعه 24 خرداد از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت یک بامداد، یکشنبه ساعت 9 و 20 و دوشنبه ساعت 12 به روی آنتن خواهد رفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما