امروز جمعه  ۱ شهريور ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه؛

«میز ادبیات فارسی»، جلوه‎گر دغدغه زبان مادری و فرهنگ ایرانی

مشاهده ۵۷۲
۱۳۹۸/۰۳/۲۲- ۱۲:۲۹
تعداد بازدید:572
در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه؛

«میز ادبیات فارسی»، جلوه‎گر دغدغه زبان مادری و فرهنگ ایرانی

بخش جدید «میز ادبیات فارسی»، دغدغه زبان مادرى و فرهنگ ایرانى را مطرح می‌کند و به نقد و واکاوى مشکلاتی که برای زبان و ادبیات فارسی ایجاد شده می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ابوالفضل صفری، تهیه کننده برنامه «سلام صبح بخیر» گفت: در طراحی اولیه‎ این برنامه موضوعات مختلفی از  هر آنچه در زندگی روزمره با آن درگیر هستیم در نظر گرفته شد. پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت زبان و ادبیات فارسی، برنامه «سلام صبح بخیر» با جدیت بیشتری به این موضوع مهم ورود کرد و «میز ادبیات فارسی» را به عنوان رکن اصلی این برنامه در نظر گرفت؛ تمامی‌بخش‎های این برنامه صبحگاهی تابعی از میز ادبیات فارسی شده و بحث پاسداشت و در واقع احترام به زبان و ادبیات فارسی را از خودمان شروع کردیم. میز ادبیات فارسی» در این برنامه متناسب با روزهای خاص مانند گرامیداشت فردوسی، کل برنامه را با بررسی این شخصیت تقدیم مخاطبان می‎کند.
تمام تلاشمان این بوده است که از همه ظرفیت‎های زبان فارسی در این برنامه استفاده کنیم. صفری با اشاره به اینکه با هدف تولید برنامه ای جذاب برای مبحث مهمی چون ادبیات فارسی از افراد خبره در حوزه‎های شعر، نویسندگی و به ویژه طنزپردازان استفاده خواهد شد، گفت: برای ایجاد جذابیت برای مبحث مهمی چون زبان و ادبیات فارسی تمام تلاشمان این بوده که از استادان بنام در این حوزه استفاده کنیم و این مباحث با جذابیت های تصویری همراه باشد. آسیب‎شناسی اجرا را از خودمان شروع کردیم فوژان احمدی، از سال 85 در برنامه‌های مختلف تلویزیون مشغول به فعالیت بوده و دانشجوی دکترای ادبیات فارسی است، به عنوان کارشناس میهمان «میز ادبیات فارسی» در برنامه «سلام صبح بخیر» حضور دارد.
صفری معتقد است اجرا بر پایه درست ادبی و تلفظ صحیح واژگان فارسی حتما در جذب بیندگان موثر است و شعر یا متنی زیبا، بر ذهن شنوده تاثیر گذار است.

برنامه «سلام صبح بخیر» مجله‌ای صبحگاهی با موضوع حال خوب و محورهای مختلفی اعم از اجتماعی، ورزشی و فرهنگی است که هر روز ساعت 7 صبح از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما