امروز شنبه  ۵ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

شفاف سازی روی آنتن شبکه سه

مشاهده ۵۷۲
۱۳۹۸/۰۳/۲۹- ۱۲:۴۶
برنامه سلام صبح‌به خیر شبکه سه امروز 29خرداد پاسخ سیداحمدخمینی، پسر حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، به اظهارات پیام فضلی نژاد (مهمان برنامه روز گذشته برنامه سلام صبح به خیر شبکه سه) را به طور کامل پخش کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیام فضلی نژاد روز گذشته در برنامه «سلام صبح به خیر» شبکه سه اظهاراتی را مطرح کرد که با واکنش سید احمد خمینی پسر سید حسن خمینی مواجه شد. برنامه«سلام صبح به خیر» نیز با توجه به  رویکرد رسانه ملی برای رعایت اصل بی‌طرفی، امروز این پاسخ را به طور کامل پخش کرد.

 در بخشی از این متن آمده است:

دیروز یکی از دوستان، قسمتی از مصاحبه یکی از فعالان سیاسی با شبکه ۳ را برایم فرستاد که در آن بنده را نواخته بودند. دوستمان می‌گفت که باید اعتراض کرد و چنین و چنان کرد و به شبکه فخیمه ۳ اعتراض کرد و... البته حتما دوستان رویه و خلق و خوی من را می‌دانند که از کنار این سخنان می‌گذرم، چرا که اساسا نه از همه آنها مطلع می‌شوم تا بخواهم جواب دهم و نه امکان پاسخ به همه آنها را دارم و لذا به لطف خدا و فهم عمومی مردم اتکا می‌کنم. اما این بار به دو جهت لازم دیدم چند جمله‌ای با دوستان در میان بگذارم. اول اینکه من اصلا از اینکه صداوسیما به نقد امثال من بپردازد ناراحت نیستم و اگر انتقادی وارد است آن است که چرا از این رسانه ملی برای نقد همه استفاده نمی‌شود؟ شایسته است در این زمینه عدالت رعایت شود تا هم پاسخ‌ها مطرح شود و هم اگر کسانی به بخش‌های دیگر و افراد دیگر هم نقد دارند، بتوانند مطرح کنند. دوم اینکه سخنان این مصاحبه کننده را مقداری غیر منصفانه می‌دانم. البته اینکه جناب ایشان از من یا امثال من ناراحت باشند و یا گله داشته باشند و حتی بالاتر از آن را حق ایشان می‌دانم ولی اینکه در میان صحبت ناگهان به موضوع اسب سواری نقل سخن کنند و آن را ملاک اشرافیت بگیرند، البته بی‌انصافی است. یک بار دیگر هم نوشته‌ام که من تنها یک بار در عمرم سوار اسب شده‌ام و نه اسبی دارم و نه به این ورزش اشتغال دارم.  ایشان در جای دیگر نیز به کنایه، به معمّم شدن من در ۱۸ سالگی هم اشاره کرده‌اند و سخت بر آن تاخته‌اند. البته من در ۱۴ سالگی به حوزه علمیه قم رفتم و در بیست سالگی معمم شدم. در مورد نماز عید فطر هم شاید بی‌مناسبت نباشد که مطلبی را به عرض دوستان برسانم. بر خلاف آنچه یکی از خبرنگاران صداوسیما نوشته بودند، آن روز بنده توسط اعضای محترم دفتر رهبر انقلاب به زیر جایگاه راهنمایی شدم و دقایقی بعد از پدر، به همان جایی که دوست توئیت نویس آن را «سی‌ای‌پی»نامیده بودند، وارد شدم؛ ابتدا خدمت رهبر انقلاب رسیدم و ایشان مطابق معمول ابراز محبت کردند و بعد هم همان گروه از متصدیان دفتر رهبری، بنده را به صف نماز راهنمایی کردند. نه تشری در کار بود و نه توقعی. شنیدم محتوای توئیت آن خبرنگار محترم هم، بعدا توسط برخی متصدیان دفتر رهبری تکذیب شده است. پدر بزرگم، مرحوم حاج احمدآقا همیشه خطاب به مردم می‌گفته‌اند «من نوکر شمایم». بگذارید من هم همان را با افتخار تکرار کنم. وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم، که در طریقت ما کافری است رنجیدن.

پ ن. ببینیم عزیزان صداوسیما این جوابیه را آیا به قول خودشان پوشش می‌دهند؟ امیدوارم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما