امروز پنج شنبه  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پندار اکبری:
پندار اکبری:

«گاندو» ذائقه مخاطب را تغییر داد

مشاهده ۱۶۸۱
۱۳۹۸/۰۴/۰۵- ۰۹:۲۵
تعداد بازدید:1681
بازیگر سریال «گاندو» گفت: سریال‌هایی از این دست می‌تواند ذائقه مخاطب را تغییر دهد، همین‌که مردم از تماشای این سبک سریال‌ها استقبال می‌کنند، یعنی اینکه این نوع سریال‌سازی را دوست دارند.

«پندار اکبری» بازیگر سریال «گاندو» به کارگردانی جواد افشار در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، درباره نقش خود در این سریال گفت: به طور معمول در پرداخت شخصیت‌هایی اینچنینی وارد زندگی شخصی فرد نمی‌شوند و فقط بُعد کاری او را نشان می‌دهند و طبیعتا اطلاعاتی از زندگی شخصی مامور مربوطه را به مخاطب نمی‌دهند و اینها همان فاکتورهایی است که خود بازیگر باید به نقشش اضافه کند و من نیز طی مشورت با آقای افشار نکته‌های ریز شخصیتی سعید را پیدا کردم.  

وی درباره تحقیق‌هایی که لازم بود برای نزدیک شدن به شخصیت یک مامور امنیتی انجام دهد، گفت: مدتی قبل از تصویربرداری کلاس‌های آموزشی برای ما تدارک دیده بودند و در کنار آن از حضور مشاوران امنیتی و نظامی استفاده می‌کردیم و آنها ما را از نوع فعالیت‌هایشان و رفتن به عملیات آگاه می‌کردند. همچنین کلاس‌های ‌تیراندازی و امنیتی نیز برایمان برگزار می‌کردند که همگی در بازی این نقش‌ها کمک‌های بسیاری به گروه بازیگری کرد.

بازیگر سریال گاندو با اشاره به چالش‌هایی که با نقش یک مامور امنیتی داشته‌ است نیز گفت: بازی کردن در یکی دو سکانس برایم زیاد راحت نبود، یکی از آنها سکانسی بود که باید با یکی از بازیگران خارجی سریال به زبان انگلیسی مکالمه می‌کردم، با اینکه تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارم و معلم زبان هم حین تصویربرداری ما را همراهی می‌کرد، اما برایم راحت نبود. موضوع دیگر که ذهنم را به خود مشغول کرده بود این بود که بیشتر در سریال‌های پر بازیگر ممکن است برخی بازیگران خوب دیده شوند و برخی هم نه و همه چیز بعد از پخش مشخص می‌شود و متوجه شدم وقتی چارچوب قصه‌ای درست تعریف شده باشد همه بازیگران به یک اندازه دیده می‌شوند و هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلاتی که هنگام  تولید این سریال داشته‌اند، گفت: همیشه یکسری اتفاق‌های غیر قابل پیش‌بینی برای هر کاری پیش می‌آید. اما در گاندو بخشی از سختی کار به هماهنگی هواپیما، اتوبان‌ها، اماکن عمومی‌که در آنها تصویربرداری ممنوع است و ... اختصاص پیدا می‌کرد که خب این اتفاق‌ها دست گروه سازنده نبود و با برنامه‌ریزی‌های از قبل صورت گرفته مرتفع می‌شد.

این بازیگر با اشاره به ارتباط دوستانه‌ای که بین خود و بازیگران جوانی که در گروه پنج نفره‌ ماموران امنیتی برقرار بود، بیان داشت: تا به حال با این دوستان همکاری نداشتم و این اولین بار بود که با هم کار می‌کردیم و آنقدر فضای دوستانه‌ای بین ما برقرار بود که همه سختی‌ها به چشم نمی‌آمد.

وی با بیان اینکه سریال‌های اکشن و معمایی در تمام دنیا مخاطبان خاص خود را دارند، افزود: بسیاری از مخاطبین طرفدار سبک‌هایی هستند که هیجان در آنها قالب است و خودم نیز طرفدار این هیجانم. اگر این سریال‌ها درست و روی اصول و قواعد خود ساخته شود نتیجه خوبی هم در پخش و ارتباط با مخاطب خواهد داشت. تا به حال شبیه به سریال گاندو را کمتر و به طور انگشت شمار در تلویزیون دیدیم و این خیلی بد است. اگر من جای بیننده‌های تلویزیونی بودم قطعا یکی از سریال‌های مورد علاقه‌‌ام ژانر اکشن و معمایی بود و این روزها فقدان این ژانر و خیلی از ژانرهای دیگر مثل کودک، در تلویزیون ما به شدت حس می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما