امروز پنج شنبه  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پیمان طالبی مجری تلویزیون و گوینده رادیو:
پیمان طالبی مجری تلویزیون و گوینده رادیو:

زبان راحت برنامه طبیب باعث شده است مخاطب بهتر با آن ارتباط برقرار کند

مشاهده ۱۷۹۶
۱۳۹۸/۰۴/۰۵- ۱۳:۱۶
تعداد بازدید:1796
پیمان طالبی از مجریانی است که به واسطه گویندگی در رادیو به تلویزیون راه یافت. او دربارهحضور همزمانش در تلویزیون و رادیو با خبرگزاری ایسنا گفت‌وگو کرده است.

طالبی که این روزها در رادیو جوان برنامه «جوان ایرانی سلام» و در تلویزیون برنامه «طبیب» را اجرا می‌کند، در گفت‌وگویی با ایسنا اظهار کرد: زمانی که وارد رادیو جوان شدم، پیشنهاد اجرا در شبکه‌های تلویزیونی را داشتم. بعد از پنج سال آقای زاهدی به من پیشنهاد اجرا در برنامه «مردم چی میگن» را داد. اما به هر حال خود آقای زاهدی و همکاران ما در رادیو می‌دانند که خاستگاه من رادیو است و همیشه ارق زیادی به رادیو داشتم. البته الان که مجری تلویزیون هستم، به تلویزیون هم ارق پیدا کردم و خدا را شکر  این اجازه داده شد که هم در رادیو فعالیت کنم و هم در تلویزیون.

این مجری با بیان اینکه دنیای رادیو و تلویزیون دو دنیای متفاوت است و هر کدام سختی‌ها و آسانی‌های خاص خودش را دارد، یادآور شد: رادیو به واسطه اینکه صدا و حس دخیل است، جذب مخاطبش سخت است. کار در تلویزیون هم به واسطه اینکه شما باید با تمام شبکه‌ها رقابت کنید، سخت است هیچ وقت این دو را کنار هم نباید گذاشت.

او با بیان اینکه تلویزیون برای استفاده از مجریان رادیویی باید از رادیو مجوز بگیرد، اظهار کرد: قانون حضور مجریان در تلویزیون و رادیو باز هم دچار تغییراتی شد. بچه‌های تلویزیون باید از بچه‌های رادیو برای استفاده از مجریان مجوز بگیرند. رادیو خانه اول من است و به تلویزیون هم ارق دارم و هیچ فرقی برایم نمی‌کنند.

طالبی درباره برنامه «طبیب» گفت: این برنامه بیش از دو سال است که روی آنتن شبکه سه سیما جا گرفته است. نکته جالب توجه این است که این برنامه از دل گروه اجتماعی شبکه سه آمد و در حال حاضر نیز با وجود اینکه یک برنامه پزشکی محور است در گروه اجتماعی شبکه تولید می‌شود، به همین واسطه چون ما قبل از طبیب «برنامه مردم چی میگن» را اجرا می‌کردیم، به نوعی «طبیب» را هم یک برنامه پزشکی اجتماعی می‌دانیم.

او گفت: ما قرار بود برنامه «طبیب» را تحویل دهیم اما ادامه پیدا کرد. یکی از علت‌هایش این است که دید اجتماعی به برنامه داریم. همیشه برنامه‌های پزشکی تلویزیون به این شکل بوده است که یک پزشک صرفاً به برنامه آمده و کاملاً در حوزه تخصصی صحبت کرده است، برنامه «طبیب» جنبه اجتماعی را بیشتر مطرح می‌کند و سعی شده است پزشکان اطلاعات سخت و اصطلاحات دشواری به مخاطب ندهند.

وی افزود جنبه اجتماعی پزشکی طبیب و همچنین زبان راحت این برنامه باعث شده است مخاطب بهتر با آن ارتباط برقرار کند. قبل از شروع برنامه از پزشکان خواهش کردیم اصطلاحات پزشکی و انگلیسی سختشان را تا جایی که امکان دارد به کار نبرند.

این مجری در پاسخ به این پرسش که برنامه‌ای که سلامت محور است تا چه میزان خود از سلامت کامل به واسطه آسیب تبلیغات و اسپانسر برخوردار است؟ اظهار کرد: ما در برنامه تبلیغات نداریم اسپانسر هم نداریم و تاکنون هیچ محصولی در برنامه ما تبلیغ نشده است. خدا را شکر از بابت تبلیغ‌های ریزش موها، کرم‌ها و تبلیغات اینچنینی مقاومت کردیم و خوشبختانه مسوولان شبکه سه هم از این مقاومت ما استقبال کردند و شما اصلاً نمی‌توانید یک قسمت از برنامه ما را ببینید که بگوییم فلان شامپو را بخرید؛ با اینکه برنامه‌هایی که تبلیغات می‌کنند به لحاظ مالی روان‌تر پیش می‌روند ولی ما با همان برآورد سازمانی خودمان ایستادیم و گفتیم که همین خوب است و سلامت مردم را به تبلیغات نفروختیم پزشکان هم به ما اعتماد کردند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما