امروز چهارشنبه  ۱۸ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

جایزه نقره‎ای کویین پالم بر شانه‌های جلیل و خلیل

مشاهده ۴۰۷
۱۳۹۸/۰۴/۱۲- ۱۰:۳۱
فیلم مستند «جلیل و خلیل» تولید سیمای مرکز ایلام جایزه نقره‎ای بهترین فیلم مستند جشنواره« کویین پالم »آمریکا را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم مستند «جلیل و جلیل» از تولیدات سیمای مرکز ایلام اثر روح‎الله اکبری، جایزه نقره‎ای بهترین فیلم مستند جشنواره « کویین پالم »امریکا را از آن خود کرد.

این مستند داستان زندگی دو جوان دو قلوی ایلامی را روایت می‌کند که در یکی از روستاهای محروم استان ایلام به کار کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و در این کار به والدین خود کمک می‌کنند.
« جلیل و خلیل » دارای توان و سرعت بالایی در دویدن هستند که بعد از شناسایی آن‎ها توسط مسئولین ورزشی شهرستان محل زادگاهشان به تیم دو میدانی استان، سپس تیم ملی دعوت می‌شوند و در مسابقات آسیایی صاحب عناوین برتر می‌شوند.
آن‎ها هم‎زمان با انجام تمرینات حرفه ورزشی به کار کشاورزی و دامداری مشغول هستند.
این مستند ۵۲ دقیقه‎ای به تهیه‎کنندگی و کارگردانی روح الله اکبری و صدابرداری محمد توریوریان و نور و تصویر وریا گلزاریان تولید شده است.
«کوئین پالم» با مجموعه‌ای از جوایز مختلف در دسته‌ها و ژانرهای مختلف میزبان فیلم‌هایی از سراسر جهان خواهد بود. فیلم‌سازان می‌توانند هر ماه پروژه‌های خود را به این فستیوال ارائه و آن‌ها را با متخصصان این صنعت به اشتراک بگذارند و به این ترتیب بعد از بررسی و انتخاب، با سایر فیلم‌سازان از سراسر جهان رقابت کنند.
برندگان این جشنواره که در کالیفرنیای آمریکا برگزار می‎شود، علاوه بر دریافت لاورل‌ و گواهینامه‌، شانس دریافت جوایز طلا، نقره، برنز و دیپلم  افتخار جشنواره در بخش‌های مختلف را خواهند داشت و فیلم‌های برتر در هر دسته  به‌صورت خودکار به فستیوال پالم اسپرینگز کالیفرنیا راه خواهند یافت.
مستند «جلیل و خلیل» تاکنون عناوین مختلفی از جشنواره‌های داخلی و بین‎المللی کسب کرده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما