امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مرضیه برومند:
مرضیه برومند:

هنرمندان شهرستان‎ها کارهای قابل قبول‎تری ارائه کرده‎اند

مشاهده ۱۶۳۴
۱۳۹۸/۰۴/۱۷- ۱۶:۱۲
تعداد بازدید:1634
برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی به افزایش حجم تولید کارهای عروسکی، بخصوص در شهرستان‌ها منجر شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مرضیه برومند رئیس هیئت انتخاب و داوری بخش عروسکی، سریال و مجموعه درباره ارزیابی‎اش از آثار ارائه شده در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی گفت: همین که بعد از چند سال جشنواره‎ای برای انیمیشن‌های تلویزیونی و برنامه‌های عروسکی برگزار می‌شود، در نوع خود اتفاق خوبی است. البته اگر هر کدام به صورت مجزا برگزار می‌شد خیلی بهتر بود. به این منظور که انیمیشن و برنامه عروسکی دو مقوله جدا هستند و هر کدام نیاز به تمرکز خاصی دارند. اما ممکن است در سال‎های بعد به صورت مجزا برگزار شوند. با این حال همین که عزمی‌ جزم شد تا جشنواره‎ای درباره برنامه‌های عروسکی برگزار شود اتفاق شایسته‎ای است.
وی افزود: با توجه به آثاری که من در جشنواره دیدم، اصلا فکر نمی‌کردم که تا این حد حجم تولید کارهای عروسکی بخصوص در شهرستان‌ها بالا رفته باشد و از این نظر خیلی خوشحال کننده است. اما فکر می‌کنم 50 درصد از ضعف‎هایی که در این کارها وجود دارد به بی‎مهری مسئولان و کسانی که بودجه‌های این کارها را تعیین می‌کند برمی‌گردد. چون همیشه بودجه اندکی را در اختیار کار کودک قرار می‎دهند. بنابراین ضعف‎ها را می‎توان بودجه‌ اندک و شتابزدگی در تولید آثار دانست و این برای ما خیلی دردناک است وقتی می‌بینیم که کیفیت اغلب کارها به همین دلایلی که گفتم سقوط کرده است و انتظارات را برآورده نمی‌کند.
وی در پایان نیز عنوان کرد: در تئاتر هم کار عروسکی انجام می‌شود و از این رو نمی‎توان کارهای عروسکی را مختص مخاطبان کودک و نوجوان دانست. اما در تلویزیون بیشتر انیمیشن‌ها و کارهای عروسکی مختص مخاطبان کودک است. اما متاسفم که باید بگویم در کل خیلی به حوزه کودک و نوجوان اهمیت داده نمی‌شود. با این حال کارهایی که من از بچه‌های شهرهای دیگر دیدم خیلی بهتر بود و خوشحالم که به این حوزه نگاه جدی‎تری دارند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما