امروز جمعه  ۲۶ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

رشد همپای دیپلماسی رسانه‎ای و دیپلماسی خارجی و دفاعی با حمایت از شبکه‌های برون مرزی صداوسیما

مشاهده ۲۱۸
۱۳۹۸/۰۴/۱۹- ۱۴:۱۱

رشد همپای دیپلماسی رسانه‎ای و دیپلماسی خارجی و دفاعی با حمایت از شبکه‌های برون مرزی صداوسیما

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به لزوم حمایت از شبکه‌های برون مرزی صداوسیما به منظور تحقق همپایی رشد دیپلماسی رسانه‎ای با دیپلماسی خارجی و دفاعی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از شبکه‌های برون مرزی صداوسیما بازدید کرد و از نزدیک در جریان تولید و پخش رسانه‌های برون مرزی قرار گرفت. او در این بازدید بر لزوم حمایت از شبکه‌های برون مرزی صداوسیما به منظور تحقق همپایی رشد دیپلماسی رسانه‎ای با دیپلماسی خارجی و دفاعی تاکید کرد.
مصطفی کواکبیان ضمن بازدید از بخش‎های مختلف تحریریه، استودیو ی خبر پرس تی وی و دیگر شبکه‌های مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صداوسیما با پیمان جبلی معاون برون‎مرزی و رئیس شبکه پرس تی وی، دیدار و گفت‎وگو کرد و از نزدیک با فرآیند تولید برنامه و اخبار در شبکه‌های برون‎مرزی آشنا شد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ضمن مهم شمردن فعالیت رسانه‎ای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل گفت: خوشحالم فرصتی دست داد تا از نزدیک با شبکه‌های برون‎مرزی آشنا شوم. حقیقتاً کار وسیعی در این شبکه‌ها انجام می‌شود و ما در مجلس باید از این فعالیت‎ها حمایت کنیم. وی با بیان اینکه دیپلماسی رسانه‎ای جمهوری اسلامی در کنار سایر جنبه‌ها نیاز به تقویت دارد، افزود: فکر می‌کنم در این زمینه دیگر شبکه‌های بین‌المللی، بالاتر قرار دارند و هزینه‌های هنگفتی برای بودجه آن‌ها منظور می‌شود و لازم است ما نیز شبکه‌های برون مرزی صداوسیما را تقویت کنیم. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: در رابطه با صداوسیما معتقد هستم که باید فعالیت‎های جدی‎تری را در حوزه برون مرزی داشته باشیم و برون داد این دستاوردها به اطلاع عموم برسد، تا همه، از این بخش مهم صداوسیما (معاونت برون مرزی و شبکه‌های آن) حمایت کنند.
کواکبیان بر حمایت نمایندگان مجلس از فعالیت شبکه‌های برون مرزی تاکید و بیان کرد: دیپلماسی رسانه‎ای باید همپای بنیه دفاعی و دیپلماسی خارجی تقویت شود. در حال حاضر با توجه قابلیت‎های موجود تلاش چشمگیری در شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی انجام می‌شود اما این مطلوب ما نیست و باید بیش از این‎ها فعالیت شود. وی خاطر نشان کرد: باید کاری کنیم تا تحقق اهداف سند چشم‎انداز که تا 1404 کشور نخست منطقه و کشور دهم دنیا را متصور است، دیپلماسی رسانه‎ای پا به پای دیگر پیشرفت‎ها تقویت شود و اهداف سند چشم‎انداز توسعه را محقق کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما