امروز يك شنبه  ۲۹ دی ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما اعلام کرد :
مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما اعلام کرد :

"گاندو" پربیننده ترین سریال تلویزیونی /نشان دادن قدرت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی مهم ترین پیام "گاندو" از منظربینندگان

مشاهده ۲۵۹
۱۳۹۸/۰۴/۲۳- ۱۴:۰۹
تعداد بازدید:259
مرکزتحقیقات سازمان صداو سیما براساس نظرسنجی که بیستم تیرماه 98 از سراسرکشور داشته است اعلام کرد: 80.5 درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اعم از سریال ،فیلم سینمایی ،مسابقه ،مستند،سخنرانی،گفتگو،ورزش و اخبار بوده و 50.2 درصد نیز حداقل یکی از سریال های جدید "بوی باران" شبکه یک ، "خانواده دکترماهان" شبکه دو و" گاندو" شبکه سه سیما را دیده اند که دراین میان "گاندو" پربیننده ترین سریال بوده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، سریال "گاندو" با حدود 44 درصد بیننده درصدر سریال های جدید تلویزیون قرارگرفت و سریال "بوی باران "شبکه یک با چهاردرصد اختلاف و مخاطب 40 درصدی دررتبه دوم پربیننده ترین سریال قرار گرفته است .

شایان گفتن است سریال "بوی باران " مجموعه ای 75 قسمتی است که تا زمان نظرسنجی مرکزتحقیقات 21 قسمت از آن پخش شده است و پخش آن همچنان ادامه دارد.

"خانواده دکترماهان " سریال شبانگاهی شبکه دو سیما نیز براساس این نظرسنجی با 18.2 درصد دررتبه سوم سریال های جدید درحال پخش قرارگرفته است.

مرکزتحقیقات سازمان صدا و سیما همچنین درخصوص ویژگی‌های مختلف پربیننده ترین سریال این روزهای تلویزیون یعنی "گاندو" نظر مردم را جویا شده است .

براساس این نظرسنجی بیش از 89 درصد از مخاطبان این سریال در حد "زیاد " از آن رضایت داشته اند و بیش از 73 درصد هم آن را درحد "زیاد " باور پذیردانسته اند.

از نظر 60.7 درصد از بینندگان ،مهم ترین پیام سریال "گاندو" نشان دادن قدرت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بوده است و حدود 79 درصد از آنها هم معتقدند این سریال در حد "زیاد " توانسته است مردم را با فعالیت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آشنا کند.

از منظر 82.2 درصد از بینندگان ،سریال "گاندو" توانسته است در حد زیاد باعث اعتماد سازی مردم به قدرت و توان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور شود .

این نظرسنجی از بینندگان خواسته است تا میزان موفقیت سریال "گاندو" را در جنبه‌های مختلف ارزیابی کنند که 91 درصد از آنها این سریال را در نمایش "هوش و ذکاوت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی " در حد "زیاد " موفق دانسته اند.

براین اساس، 90.3 درصد از بینندگان ،این سریال را در نمایش "احساس مسئولیت و تعهد نیروهای امنیتی " ،86.9 درصد درنمایش "به کارگیری افراد جوان در شبکه اطلاعاتی و امنیتی کشور "، 86.3 درصد درنمایش "مهارت و توانمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی"،83.5 درصد در نمایش "تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نیروهای امنیتی " و80.1 درصد در نمایش "هوشیاری نسبت به پدیده نفوذ" در حد "زیاد " موفق توصیف کرده اند.

از بینندگان "گاندو" درخصوص دلایل تماشای این سریال پرسیده شده است که 53.6 درصد جذابیت موضوع و داستان سریال را عمده ترین دلیل خود اعلام کرده اند.

همچنین 14 درصد از مخاطبان، واقعی بودن موضوع و 11.5 درصد هم سرگرمی و پرکردن وقت را عامل اصلی دیدن این سریال دانسته اند.

  

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما