امروز يك شنبه  ۲۹ دی ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مهر تأیید و قدردانی نمایندگان مجلس پای سریال گاندو

مشاهده ۳۳۶
۱۳۹۸/۰۴/۲۴- ۱۷:۱۹
155 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از عوامل تولید و بازیگران سریال گاندو و سازمان صداوسیما تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی متن این بیانیه بدین شرح است:

در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی، واقعیاتی وجود دارد که یادآوری و تبیین آن برای نسل‌های آینده ضروری است تا بدانند گذشتگان خود چگونه عملکردی داشته‌اند و از آن برای مسیر آینده پند بگیرند.

در این میان، سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، همواره در روشنگری جامعه و بصیرت‌افزایی نقشی راهبردی، منحصر به فرد و تعیین‌کننده داشته است و مردم نیز  به‌رغم هجمه سنگین رسانه‌های معاند و اذناب داخلی آن‌ها همواره به رسانه ملی اعتماد داشته و دارند.

مردم در عین این اعتماد همواره از صداوسیمای جمهوری اسلامی مطالبه بهترین برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی را  دارند که با صداقت و شفافیت آنچه را که باید بدانند و همواره صدایشان را از حنجره رسانه ملی بشنوند.

در عصر ارتباطات و در حالی که بنگاه‌های سخن‌پراکنی برای وارونه جلوه دادن واقعیات تمام تلاش خود را با راه‌اندازی شبکه‌های مختلف به‌کار بسته‌اند، غفلت رسانه ملی از انعکاس واقعیات، گناهی نابخشودنی است؛ چراکه هیچ مصلحتی بالاتر از افزایش اعتماد عمومی‌به نظام و رسانه اصلی نظام یعنی رسانه ملی نیست.  

بر همین اساس، مجموعه تلویزیونی «گاندو» که به روایت گروه نویسندگان و برنامه‌سازان به چگونگی دستگیری جیسون رضائیان (جاسوس آمریکایی) و تبادل او اختصاص داشت، یکی از اقدامات ارزشمند در سازمان صداوسیما است. این سریال در مدت زمان کوتاهی از روی اصل ماجرا با استفاده از تخصص فیلم‌سازان وطنی، نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده است تا جایی که نظرسنجی‌های معتبر نشان می‌دهند بیش از نیمی از مردم پای این مجموعه تلویزیونی نشسته و با آن احساس غرور کرده‌اند.

هرچند تیغ سانسور در برخی سکانس‌ها پیکر گاندو را زخمی‌کرد اما نمایش واقعیات برای عموم مردم و نیز نحوه پرداختن به موضوع نفوذ در کشور، جان کلام در این سریال بود و در عین حال نشان داد اقتدار امنیتی فرزندان این ملت، شعار نیست بلکه واقعیتی عینی و ملموس است.

مردم وقتی با همه مشکلات ریز و درشت اقتصادی خود پای یک مجموعه تلویزیونی با این موضوع می‌نشینند و با آن ارتبط برقرار می‌کنند یعنی اینکه همچنان با اعتقاد پای ارزش‌های انقلاب اسلامی خود بعد از چهل سال ایستاده‌اند و به‌رغم گلایه‌های به‌حق خود می‌دانند چه گوهری را در عصر کنونی در اختیار دارند.

اینجانبان نمایندگان جمعی از ملت، با قدردانی از بازیگران، عوامل و گروه تولید و تهیه سریال  موفق گاندو و ریاست سازمان صداوسیما، حمایت خود را از تولید چنین مجموعه تلویزیونی اعلام می‌کنیم و امید آن داریم، جامعه رسانه‌ای کشور با صدور ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران از راه تبلیغات صحیح، گام‌های محکمی در بالندگی اقتصادی، سیاسی‌، فرهنگی و... بردارند و ملت شریف ایران اسلامی‌با بهره‌مندی از این قبیل اقدامات، همواره بر بلندای افتخار بایستند و به ایران اسلامی خود ببالند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما