امروز جمعه  ۹ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی:
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی:

صدا وسیما از سرزمین وحی برنامه‌ها و خبرهای تاثیرگذار مخابره می‌کند

مشاهده ۳۲۳
۱۳۹۸/۰۵/۱۳- ۱۲:۵۲
تعداد بازدید:323
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: صدا وسیما برنامه‌ها و خبرهای تاثیرگذار معنوی و آرامش آفرینی از سرزمین وحی برای مردم ایران و جهان مخابره می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، در دیدار با رئیس حج و زیارت صداوسیما و گروه اعزامی رسانه ملی به مراسم حج تمتع 98، ضمن قدردانی از فعالیت‌های ارزشمند این گروه، کار آنها را مصداق آیه «الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ …» دانست و گفت: شما حال و هوای کشور را حرمینی و روحیه معنوی مردم را تقویت می‌کنید.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: ارزش خبرهای حج، تاثیرگذاری و انتقال انرژی مثبت آن با دیگر خبرها قابل مقایسه نیست.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با وضو بودن اصحاب رسانه را در بالا بردن بار معنوی محتوای تولید شده، موثر دانست و گفت: وقتی با یاد خدا و با وضو کارتان را شروع می‌کنید، خداوند بار مثبتی را بر گزارش شما می‌گذارد که بر قلب مخاطبان تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت کار رسانه ای در موسم حج را کار معنوی و ارزشمند دانست و خطاب به گروه اعزامی صدا و سیما گفت: با معنویتی که در خود تقویت می‌کنید، بار مثبت و تاثیرگذاری کارتان را بیشتر کنید.

وی با قدردانی از فعالیت های گروه خبری رسانه ملی در حج امسال خواستار تولیدبرنامه‌های معنوی موثر برای مخاطبان صدا و سیما شد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب ابراز امیدواری کرد که همگان از جمله فعالان رسانه ای از دستاوردهای سفر معنوی حج بهره مند شوند.

در ابتدای این دیدار حسن گروسی، رئیس ستاد حج و زیارت صدا وسیما، با ارائه گزارش از عملکرد و برنامه‌های این ستاد در هفته حج و ایام حج تمتع امسال، گفت: طبق برنامه ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده با حوزه‌های مختلف رسانه، از جمله سیما، صدا، برون مرزی، سیاسی، استان‌ها و فضای مجازی، اکثر بخش های رسانه ملی برای انتقال پیام های فرهنگی، معنوی و سیاسی حج فعالند و در این خصوص برنامه «با کاروان» و مجله تصویری «روضه رضوان»، همچنین نماهنگ و میان برنامه‌هایی درباره حج با توجه به شعار حج امسال با عنوان «خودسازی، اخوت دینی، تمدن اسلامی» و با نگاه به وحدت اقوام، مذاهب، ملل مختلف و ابعاد سیاسی، فرهنگی و عبادی در حج، توسط همکاران اعزامی‌به عربستان، تولید و از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی ملی و برون مرزی و استان‌ها پخش می‌شود.

مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک افزود: یک نسخه از تولیدات گروه در فضای مجازی منتشر و همه برنامه‌های مورد نظر در پایگاه اطلاع رسانی لبیک و تمامی‌پیام رسان‌های اجتماعی و شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک نیز پخش می‌شود.

گروسی با اعلام اینکه دعاهای کمیل و ندبه زائران ایرانی بیت الله الحرام از شبکه‌های اول، قرآن، شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک و رادیو ایران و رادیو معارف تاکنون به طور زنده و تولیدی پخش شده اند گفت: برنامه‌های پیش رو از قبیل همایش های بعثه مقام معظم رهبری، مراسم برائت از مشرکین، دعای عرفه و همچنین گزارش های خبری نیز به طور مستمر از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی پخش می‌شود.

رئیس ستاد حج و زیارت صدا وسیما گفت: طبق برنامه ریزی از پیش انجام شده، مراسم مربوط به ایام تشریق نیز به طور ویژه و زنده در فواصل مختلف از شبکه‌های یک، سه، قرآن و معارف، شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک، پرس، العالم، الکوثر و برخی شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.

مسئول گروه اعزامی صدا و سیما افزود: تاکنون جمعا حدود 280 گزارش صوتی به مدت تقریبی 1200 دقیقه و نزدیک به 200 گزارش تصویری، تولیدی و خبری به مدت تقریبی 1100 دقیقه از گروه اعزامی‌برای پخش به شبکه‌ها ارسال شده است که این حجم برنامه نتیجه آموزش همکاران اعزامی و برنامه ریزی در طول سال و اقدام ارزشمند و انقلابی گروه صدا و سیما در حج بوده است.

گروسی با اشاره به تراکم کار رسانه ای در حج و همکاری نکردن دولت میزبان،کاهش سهمیه برنامه سازان صدا و سیما به حج تمتع را در سال های اخیر نادرست دانست و افزود: متاسفانه در این خصوص با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم و از ظرفیت های بالای برنامه سازی، به ویژه مستندسازی در سرزمین وحی بهره گیری نشده است

رئیس ستاد حج و زیارت صدا وسیما، تاکید کرد:  از نماینده محترم ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی درخواست می‌کنیم به منظور بهره گیری از این ظرفیت، تصمیم مناسبی در این زمینه اتخاذ شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما