امروز دوشنبه  ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بررسی ائتلاف دریایی آمریکا علیه ایران

مشاهده ۲۰۷
۱۳۹۸/۰۵/۲۰- ۱۴:۱۸
مستند جدید «10 دقیقه» این هفته پرس تی وی، به بررسی ائتلاف دریایی آمریکا علیه ایران و دلایل عدم موفقیت آمریکا در این اقدام می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند به تهیه‎کنندگی مهدی عرب، اقدام آمریکا در تشکیل ائتلاف علیه ایران برای تامین امنیت در تنگه هرمز پس از حملات اخیر به تانکرهای نفتکش را در این منطقه کنکاش می‌کند. در این برنامه با اشاره به اتهام خرابکاری در تنگه هرمز علیه ایران از سوی آمریکا و درخواست آمریکا از حدود 60 کشور جهان برای پیوستن به این ائتلاف، استقبال نکردن جامعه جهانی از این اقدام و و همسو نشدن کشورهای اروپایی، هند و ژاپن در آسیا و عربستان و امارات متحده عربی به عنوان هم پیمانان آمریکا در منطقه با این جریان بررسی می‎شود. این مستند همچنین ضمن مروری بر علل نپذیرفتن درخواست آمریکا از سوی کشورهای مختلف از جمله دلخوری اروپا از ترامپ به‎سبب خروج از برجام به بررسی استقبال انگلیس و اسرائیل از این اقدام آمریکا می‎پردازد.
همچنین در این برنامه، علل مهم شکل نگرفتن ائتلاف ضد ایرانی از جمله اعتماد نداشتن کشورها به ادعاهای ترامپ، هزینه‌های گزاف به منظور تامین نیروی نظامی و کشتی برای گشت زنی، ترس از وقوع جنگ در منطقه و افزایش 10 برابری نرخ بیمه از سوی شرکت‎های بیمه و تحت پوشش بیمه نبودن پس از صدمات جنگی واکاوی می‌شود. مستند «10 دقیقه» دوشنبه 21 مرداد، ساعت 21:15 از شبکه پرس تی وی پخش و تکرار آن چهارشنبه ساعت 3:15، پنجشنبه ساعت 9:15، جمعه ساعت 8 و شنبه ساعت 17:15 پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما