امروز يك شنبه  ۶ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

بررسی نقش‌آفرینی امام سجاد (ع) در تبیین پیام عاشورا

مشاهده ۶۱
۱۳۹۸/۰۶/۲۰- ۱۱:۴۷
برنامه «از چشمه سار عبادت» رادیو فرهنگ، پنجشنبه 21 شهریور، با موضوع نقش امام سجاد علیه‎السلام به عنوان روایتگر عاشورا پخش می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مریم یوسفی پور تهیه‎کننده برنامه «از چشمه سار عبادت» گفت: این برنامه در ادامه برنامه‌هایی است که در تاسوعا و عاشورای حسینی داشتیم شبکه رادیویی فرهنگ سه گانه‎ای تحت عناوین «از چشمه سار شهامت » ویژه تاسوعا؛ «از چشمه‎سار شهادت» در روز عاشورا  تقدیم شنوندگان کرد و روز پنجشنبه نیز «از چشمه سار عبادت» در شهادت امام سجاد علیه‎السلام را به عنوان برنامه‎ای در ادامه آن برنامه‌ها تدارک دیده است.

در برنامه «از چشمه‎سار شهامت» ویژه تاسوعا نگاهی عرفانی به شخصیت حضرت عباس علیه‎السلام و آسیب‎شناسی تفاسیر عرفانی شد و در «از چشمه‎سار شهادت» نقش زنان در پیشبرد نهضت عاشورا در کربلا و نحوه الگوگیری زن مسلمان از این ۴۰ زن حاضر در کربلا وحماسه‌هایی که از زنان عاشورایی در تاریخ به ثبت رسید نیز بررسی شد.

حال در ادامه این برنامه‌ها ما روز پنجشنبه به مسئله روایتگری حضرت امام سجاد علیه‎السلام از واقعه عاشورا می‌پردازیم و در این برنامه حجت‎الاسلام علی منصوری علل گریه فراوان امام سجاد(ع) را پس از حادثه عاشورا  بررسی می‌کند.

یکی از بخش‎های این برنامه نیز به بحث درباره صحیفه سجادیه به عنوان یک سند محکم و کتاب معتبر شیعی اختصاص دارد که به عنوان سندی برای ظلم ستیزی و جدای از مباحث بلند عرفانی و اخلاقی و حقوقی می‎توان به آن نگاه کرد.

علاقه‎مندان «از چشمه سار شهادت» را پنجشنبه 21 شهریور، ساعت 10 صبح به تهیه‎کنندگی مریم یوسفی‎پور و اجرای حامد عباسی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ می‎شنوند.

 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما