امروز يك شنبه  ۱۷ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مروری بر وضعیت زندان‌های امارات در پرس تی وی

مشاهده ۷۹
۱۳۹۸/۰۶/۲۰- ۱۳:۴۰

مروری بر وضعیت زندان‌های امارات در پرس تی وی

وضعیت زندان‌های امارات متحده عربی در داخل و خارج این کشور در برنامه این هفته «از قلم افتاده» (Under reported) شبکه پرس تی وی بررسی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه با اشاره به شکنجه‌های شدید اخیر علیه زندانیان و معترضان سیاسی در امارات به گفت‎وگو درخصوص نحوه برخورد امارات با زندانیان سیاسی و مخالف رژِیم در زندان‌های داخلی و همچنین وضعیت زندان‌های مخفی و سری این کشور در خارج از مرزهای آن از جمله در کشورهای جنگ زده مانند اریتره و یمن می‌پردازد. در ادامه این برنامه ضمن واکاوی کشته شدن حبیب یوسف عبدالله الصایغ روزنامه نگار اماراتی منتقد عادی‎سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی پس از انتشار مقاله‎ای در این خصوص، واکنش دیگر روزنامه‎نگاران و فعالان رسانه‎ای در امارات نسبت به این مرگ مشکوک به نقد و تبادل نظر گذاشته می‎شود. این برنامه همچنین با نگاهی به گزارش‎های سازمان ملل درخصوص بدرفتاری و شکنجه زندانیان اماراتی در زندان‌های این کشور به بررسی گزارش شبکه الجزیره درخصوص کشف زندان سری امارات در خاک اریتره برای شکنجه و زندانی کردن مخالفان که اغلب افراد سرشناس هستند، می‎پردازد.

برنامه«از قلم افتاده» به تهیه‎کنندگی حامد عزتی‎زاده، پنجشنبه 21 شهریور، ساعت 17:20 به وقت تهران به مدت 10 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 4 و شنبه ساعت 1:20 و 9:20، یکشنبه ساعت 21:20 ، دوشنبه ساعت 15:20 و سه‎شنبه ساعت 18:20 به وقت تهران پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما