امروز شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

بازنگری قانون مالیاتی شرکت‎های چند ملیتی روی میز پرس تی وی

مشاهده ۱۲۰
۱۳۹۸/۰۷/۱۰- ۱۳:۳۵
برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) شبکه پرس تی وی به بررسی لزوم بازنگری در قانون مالیات مربوط به شرکت‎های چند ملیتی و اصلاحات سیستم مالیاتی بین‎الملل می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه ضمن بررسی موضوع مالیات شرکت‎های بزرگ چند ملیتی به مرور گزارش صندوق بین‎المللی پول درباره افزایش کسب و کارهای دیجیتال و سودهای هنگفتی که این شرکت‎های چند ملیتی به جیب می‎زنند می‎پردازد و ضرورت بازنگری در شیوه پرداخت مالیات توسط این شرکت‎های چند ملیتی را واکاوی می‎کند.
این برنامه همچنین ضمن گفت‎وگو درباره بروز جنگ تجاری احتمالی میان فرانسه و آمریکا به علت وضع مالیات دیجیتالی بر برخی شرکت‎های فناوری آمریکایی از سوی فرانسه و واکنش ترامپ نسبت به این موضوع به نقد و بررسی در زمینه اصول این قانون مالیاتی از جمله الزام پرداخت 3 درصد مالیات بیشتر برای شرکت‎های با درآمد سالانه بیش از 25 میلیون یورو در فرانسه و 75 میلیون یورو در جهان و واکنش شرکت هایی همچون آمازون، گوگل و فیسبوک نسبت به این امر می‌پردازد.

نگاهی به پرونده‌ها و شکایت‎های مطرح شده علیه شرکت‎های گوگل، آمازون و اپل در اتحادیه اروپا و سیاست‎های انحصارگرایانه این شرکت‎ها از دیگر مباحث در این برنامه است.
«شکاف اقتصادی» به تهیه‎کنندگی کاوه تقوایی، ساعت 00:03 بامداد جمعه 12 مهر از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 8 و 19 و دوشنبه ساعت 11 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما