امروز شنبه  ۵ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

همراه با هموطنان آشوری در «ایران امروز»

مشاهده ۲۱۴
۱۳۹۸/۰۷/۱۵- ۱۴:۰۲
وضعیت زندگی آشوریان ایران از نظر اجتماعی و فرهنگی در برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) شبکه پرس تی وی به بحث و بررسی گذاشته می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‎کنندگی یوسف پور انوری میزبان جمعی از شخصیت‎های آشوری ساکن ایران از جمله هرمز مورهاج عضو هیئت مدیریه انجمن آشوریان تهران، مارنرسای بنیامین اسقف اعظم کلیسای شرق آشوری ایران، آنژلیت بیت مامو معاون آموزشی مدرسه حضرت مریم (س)، نماینده آشوریان در مجلس و کارلین معمار معروف آشوری می‎شود.

در این برنامه ضمن مروری بر ادعای ترامپ در حاشیه‌ اجلاس اخیر سازمان ملل متحد مبنی بر نبود آزادی مذهبی در ایران، پیرامون آزادی آشوریان در ایران در زمینه‌هایی مانند انجام فرایض دینی، تدریس و آموزش زبان مادری، انتخاب شغل و بسیاری از عرصه‌های اجتماعی دیگر بحث و تبادل نظر صورت می‌گیرد.

نگاهی به ارتباطات وسیع آشوریان ایران با آشوریان عراق و دیگر کشورهای دنیا، نگاهی به مراسم مذهبی در کلیسای آشوریان و آشنایی با نحوه تدریس در مدارس آشوریان از دیگر محورهایی است که در این برنامه بررسی می‎شود.
«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت 00:03 بامداد چهارشنبه 17 مهر ماه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 5، 12 و 17 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 7 و 20 و جمعه ساعت 16 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما