امروز يك شنبه  ۲۴ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

نظرسنجی مرکزتحقیقات درباره میزان استفاده مردم از تلویزیون و سایررسانه‌ها:

بیش از 42 درصد از مردم اخبارو برنامه‌های سیاسی را فقط از تلویزیون پیگیری می‌کنند

مشاهده ۱۶۶
۱۳۹۸/۰۷/۱۵- ۱۷:۲۴
تعداد بازدید:166
نظرسنجی مرکزتحقیقات درباره میزان استفاده مردم از تلویزیون و سایررسانه‌ها:

بیش از 42 درصد از مردم اخبارو برنامه‌های سیاسی را فقط از تلویزیون پیگیری می‌کنند

مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما درادامه نظرسنجی خود درباره میزان استفاده مردم از تلویزیون وسایررسانه‌ها به موضوع مهم پیگیری اخبار و برنامه‌های سیاسی پرداخته است که براین اساس مشخص شده : 71.6 درصد مردم کشور اخبار و برنامه های سیاسی را از سیمای جمهوری اسلامی ایران یا سایر رسانه ها و بیش از 42 درصد مردم، اخبار و برنامه های سیاسی را فقط از سیمای جمهوری اسلامی پیگیری می کنند؛ 9.2 درصد فقط از سایر رسانه‌ها و 20.2 درصد هم از سیمای جمهوری اسلامی و هم از سایررسانه‌ها اخبار و برنامه‌های سیاسی را دنبال می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، براساس این نظرسنجی غیراز شبکه‌های سیما ،14.2 درصد از مردم بیشتر از شبکه‌های اجتماعی ،8.5 درصد از ماهواره ،6 درصد از پایگاههای خبری و اینترنتی ،3 درصد از رادیو و 1.8 درصد هم از روزنامه‌ها و مجلات برای پیگیری اخبار و برنامه‌های سیاسی استفاده می‌کنند.

درمیان شبکه‌های سیما هم ، 30 درصد از شبکه یک ،23.5 درصد از شبکه دو ،20 درصد از شبکه خبر ،12.6 درصد از شبکه سه و 11.5 درصد هم از شبکه استانی اخبار و برنامه‌های سیاسی را دنبال می‌کنند.

میانگین مدت تماشای اخبار و برنامه‌های سیاسی از سیمای جمهوری اسلامی ایران درمیان مخاطبان 40 دقیقه درشبانه روز و از سایررسانه‌ها نیز درکل نصف میزان میانگین تماشای مخاطبان سیمای جمهوری اسلامی درشبانه روز، یعنی 20 دقیقه است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما