امروز پنج شنبه  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

گفت‌وگو با خبرنگار پرس‌تی‌وی در کشمیر:
گفت‌وگو با خبرنگار پرس‌تی‌وی در کشمیر:

ایران، سانسور کشمیر در رسانه‌ها را شکست

مشاهده ۵۳۶
۱۳۹۸/۰۷/۱۶- ۱۰:۴۱
تعداد بازدید:536
روزنامه جوان در گفت‌وگویی با خبرنگار شبکه پرس تی وی رسانه ملی از رویکرداین شبکه خبری در بیان واقعیات رویدادهای جهانی سخن گفته است:

به نقل از سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: کشمیر منطقه‌ای استراتژیک میان هندوستان و پاکستان است که از زمان استقلال دو کشور، محل درگیری‌های خونینی بوده است. مسلمانان کشمیری سال‌هاست برای حقوق انسانی خود در حال مبارزه هستند، ولی این مبارزه به دلیل نفوذ دولت هند کمتر در رسانه‌های جهانی بازتاب داشته است. شاهانا بات، خبرنگار پرس‌تی‌وی در کشمیر از ابتدای تحولات اخیر در ماجرای کشمیر نقش فعالی در اطلاع‌رسانی درباره موضوعات و رخداد‌های این منطقه ایفا کرده و گزارش‌هایش مورد توجه مردم کشمیر قرار گرفته است. وی در گفتگو با «جوان» درباره نقش رسانه‌های ایرانی در انتشار اخبار کشمیر و اعتماد مردم منطقه به این رسانه‌ها می‌گوید.

 شاهانا بات این شبکه را همتراز با رسانه‌های بین‌المللی توصیف و عنوان کرد: برای من کار در شبکه بین‌المللی پرس تی وی که بدون تعصب و جهت‌گیری به رویداد‌ها به ویژه رویداد‌های مربوط به جنگ‌ها و درگیری‌ها در کشور‌های مختلف می‌پردازد، افتخار بزرگی است. من همواره به دنبال کار در شبکه‌ای بودم که بتواند تحولات گزارش‌نشده کشور‌های مسلمان در سایر رسانه‌ها را بازتاب دهد که خوشبختانه پرس تی وی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و به نظر من، این ویژگی بارز شبکه پرس تی وی است.

 بات پرس تی وی را پاسخ تمام سؤالاتی دانست که رسانه‌های غربی از پرداختن به آن عاجزند و افزود: شبکه‌ها و به طور کل، رسانه‌های وابسته به غرب، با ایجاد یک هژمونی رسانه‌ای در جهان در تلاشند بر جهان مسلط شوند. آن‌ها متعصبانه، تحولات جهانی را منعکس و تلاش می‌کنند تا همواره نفع خود را در اولویت قرار دهند. شاهانا بات ادامه داد: پرس تی وی، اما توانست این خلأ را پر کند و در فضایی که جای خالی یک رسانه قدرتمند برای انعکاس رویداد‌های جامعه مسلمانان احساس می‌شد، به میدان آمد و توانست روایتی متفاوت را به جهانیان ارائه دهد. پرس تی وی توانست اعضای رسانه‌ای خود را از فعالان این عرصه در سراسر جهان تشکیل دهد و این موضوع سبب می‌شود تا شاهد تولید محتوایی غنی و با قدرت تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان باشیم. خبرنگار پرس تی وی در کشمیر در خصوص میزان اثرگذاری پوشش رسانه‌ای پرس تی وی از تحولات این منطقه عنوان کرد: متأسفانه شاهدیم که رویداد‌ها و درگیری‌های منطقه کشمیر، به ندرت توسط رسانه‌های بین‌المللی غربی پوشش داده می‌شود که به نظرم، این مسئله بی‌ارتباط با روابط سیاسی و اقتصادی کشور‌های غربی با هند نیست. اما در این میان، شبکه پرس تی وی توانست با انعکاس واقعیت‌های کشمیر، به رسانه‌ای قابل‌احترام برای طرفداران حقیقت و همینطور مردم کشمیر تبدیل شود.

محمد صادقی

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما