امروز شنبه  ۵ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نشست هماهنگی عوامل و برنامه سازان کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین:
نشست هماهنگی عوامل و برنامه سازان کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین:

رسالت رسانه ملی برای نمایش جلوه‌های ویژه اربعین حسینی

مشاهده ۳۲۰
۱۳۹۸/۰۷/۱۶- ۱۸:۱۵
تعداد بازدید:320
نشست هماهنگی عوامل و برنامه سازان کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین در مرکز همایش های رسانه ملی برگزار شد.بیش از 200 خبرنگار و مستندساز برای پوشش مراسم راهپیمایی اربعین حسینی از رسانه ملی اعزام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در آستانه فرارسیدن اربعین سیدالشهدا(ع) و با نزدیک شدن به زمان راهپیمایی عظیم اربعین در نشست هماهنگی عوامل و برنامه سازان کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، رئیس ستاد اربعین رسانه ملی، ، حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد مرکزی اربعین،پیمان جبلی معاون برون مرزی رسانه ملی، سردار فتحی، رییس کمیته امنیتی انتظامی ستاد مرکزی اربعین، حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و جمعی از برنامه سازان اربعین رسانه ملی، آخرین هماهنگی‌ها برای پوشش هرچه بهتر مراسم امسال به عمل آمد.

تمام امکانات برای پوشش مراسم اربعین حسینی از رسانه ملی مهیاست

علی علوی، دبیر کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین با بیان اینکه امسال 200 نفر از معاونت های سیما، صدا، سیاسی، فنی، استانها، برون مرزی و بسیج سازمان صدا و سیما برای پوشش پیاده روی اربعین به عراق اعزام می‌شوند، گفت: گروه‌های فنی سازمان از روزهای گذشته برای ایجاد زیرساخت های فنی برای ارتباط زنده و استقرار اس ان جی، راهی عراق شده اند.

علوی افزود: در سازمان صدا و سیما از ظریفیت حدود 100 دوربین برای به تصویر کشیدن عظمت پیاده روی اربعین در نجف و کربلا و مسیرها استفاده خواهد شد و اوج کار رسانه ملی از 20 مهر در داخل خاک عراق خواهد بود.

علی علوی گفت: 59 اس ان جی، در مسیرهای منتهی به کربلا مستقرند و از طوزخورماتو تا بصره آماده اند زیبایی‌های مسیر را برای مخاطبان روایت کنند. از سه استودیو در کربلا،  مشرف به حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت عباس(ع) نیز حال و هوای حرمین روایت می‌شود. حضور برنامه سازان و شبکه‌ها در سامرا هم امسال قابل توجه است.

علوی افزود: با توجه به پیش بینی افزایش زوار خارجی نسبت به سال های گذشته رسانه ملی در مرز میرجاوه، تایباد، آستارا، بیله سوار، جلفا، بازرگان و ماکو تمرکز ویژه ای خواهیم داشت.

نمایش وحدت میان دو ملت عراق و ایران و بنا به فرموده مقام معظم رهبری، توجه به میزبانی سخاوتمندانه عراقی‌ها نیز نکاتی بود که علوی بر آن تاکید کرد و گفت این موضوعات دستورکار رسانه ملی خواهد بود.

دبیر ستاد اربعین رسانه ملی، با بیان اینکه، گزارش های مستند و مصداقی بهترین ابزار رسانه ای برای رساندن پیام اربعین حسینی است، گفت: از یکسال قبل در جلسات متعدد در ستاد اربعین حسینی شیوه نامه‌هایی در 2 جلد تهیه شده است که می تواند برای برنامه سازی‌ها مورد استفاده معاونت ها و شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیون باشد.

اربعین، خود رساترین رسانه است  

پیمان جبلی، معاون برون مرزی رسانه ملی با بیان اینکه 1400 سال است دشمنان برای نابود کردن فلسفه عاشورا تلاش کرده اند، به حوادث اخیر عراق اشاره کرد و گفت: حرکت خیل عظیم زوار اباعبدالله در اربعین امسال خود، گویای این مطلب است که دوستدار امام حسین(ع) از پای نمی نشیند و مزاحمت های مخالف برای زائران در طول تاریخ از اشتیاق آنها کم نکرده است.

جبلی با اشاره به اینکه، اربعین، خود یک رسانه است و ما در رسانه ملی منتی برای نمایش عظیم اربعین نداریم، گفت: اربعین رساترین رسانه است، رسانه ای که 1400 سال است خاموش نشده است.

معاون برون مرزی رسانه ملی، برشمردن پیروزهای حاکمیت و دولت عراق در مقابل دشمنان گفت: همین ایستادگی‌هاست که اجازه نمی دهد هزینه‌های آمریکا و ایادی اش در این کشور کاری از پیش ببرد و حال که کاری از پیش نبرده اند پی ریزی این توطئه‌ها و سوار شدن بر موج مطالبات مردمی عراقی‌ها عجیب نیست.

جبلی افزود: امسال نیز پرشور برگزار شدن مراسم پیاده روی اربعین بار دیگر مایه بی آبرویی دشمن خواهد شد و توطئه‌های آنها هیچگاه رنگ تحقق نخواهد گرفت.

سردار فتحی، ریاست کمیته امنیتی انتظامی ستاد مرکزی اربعین نیز در این نشست با اعلام آمادگی کامل امنیتی برای برگزار مراسم پرشور اربعین گفت: عملیات اربعین، یکی از مهم ترین عملیات ها در حوزه بین الملل است چراکه اعزام این تعداد زائر در عرض یکی دو هفته به یک کشور دیگر و منضبط برگزار شدن این مراسم با رعایت تمام مقرارات و قوانین کاری دشوار و پیچیده است.

در انتقال جلوه‌های زیبای اربعین سراغ میزبانان عراقی بروید

حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه در این راهپیمایی باشکوه خادم و مخدوم یکی هستند گفت: همه با کاری حسینی تلاش می‌کنیم این مراسم را به نحو احسن به سرانجام برسانیم.

ذوالفقاری گفت: اربعین امسال چند ویژگی دارد که پیاده روی امسال را با سال های گذشته متمایز می‌کند. یک، افزایش قابل توجه زائرین است که تا همین لحظه یک میلیون و دویست هزار نفر از مرزهای کشور به سوی عراق خارج شده اند. از صبح تا 3 بعدازظهر امروز نیز، 180 هزار نفر از مرزهای کشور خارج شده اند که این تفاوت معناداری است. تنش های اخیر عراق، اقتدار جمهوری اسلامی ایران پس از تحریم های اخیر آمریکا، باز شدن مرز خسروی که موضوع جدیدی است، همه اربعین امسال را ویژه تر کرده است و نیاز به برنامه ریزی را بیشتر.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه در شرایط مناسب هم برای سفر به عراق نمی توانیم بگوییم مشکلی وجود ندارد گفت: حضور 3 میلیون زائر ایرانی یا حتی آماری بالاتر از این تعداد و اقتضائات این سفر باعث می‌شود که نتوانیم بگوییم مشکلات حل می‌شود بلکه مصمم هستیم مشکلات را کم کنیم.

ذوالفقاری از رسانه ملی خواست با برنامه ریزی بازگشت زائران را مدیریت کند تا ازدحام و شلوغی آنها را به زحمت نیندازد.

حسین ذوالفقاری افزود: برجسته کردن میزبانی عراقی‌ها یا حتی ادغام موکب داران ایرانی و عراقی در دستور کار ماست زیرا ما در این سفر معنوی، به دنبال مودت و دوستی و رفاقت و برادری هستیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین از برنامه سازان رسانه ملی خواست در انتقال جلوه‌های زیبای اربعین بیشتر سراغ میزبانان عراقی بروند و زحمات آنها را به تصویر بکشند.

سردار فتحی، ریاست کمیته امنیتی انتظامی ستاد مرکزی اربعین نیز در این نشست با اعلام آمادگی کامل امنیتی برای برگزار مراسم پرشور اربعین گفت: عملیات اربعین، یکی از مهم ترین عملیات ها در حوزه بین الملل است چراکه اعزام این تعداد زائر در عرض یکی دو هفته به یک کشور دیگر و منضبط برگزار شدن این مراسم با رعایت تمام مقرارات و قوانین کاری دشوار و پیچیده است.

سردار فتحی گفت: رسانه ملی می تواند با پیوند برقرار کردن میان مردم و خدمتگذاران اربعین کمک بزرگی باشد و برگزاری این مراسم مهم بدون کمک رسانه ملی امکان پذیر نیست.

ریاست کمیته امنیتی انتظامی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه، در محدوده مرزهای کشور رسانه ملی می تواند به خوبی برای رتق و فتق امور و توجیه و آرام سازی جمعیت موثر باشد گفت: چه در مسیر رفت و چه در بازگشت اربعین رسانه ملی باید تمام توانش را بکار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان نیز در این مراسم از برنامه سازان و دست اندرکاران ستاد اربعین رسانه ملی خواست، امسال با تمرکز بر نمایش عمق و عظمت راهپیمایی اربعین در کنار نمایش جنبه‌های احساسی این رویداد بزرگ، پیاده روی اربعین را آئینی حکمت افزا و سرشار از عقلانبت تصویر کند.

پناهیان افزود: اربعین همایش اقتدار امت اسلام است و رسانه ملی باید با ادبیات و تعابیری ارزشمند برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری، پیام اربعین را منتقل کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما