امروز دوشنبه  ۵ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

احمدی افزادی: تلویزیون با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فاسی اهتمام دارد

مشاهده ۱۵۹
۱۳۹۸/۰۷/۱۷- ۱۴:۳۱
مسعود احمدی‎افزادی مدیر شبکه آموزش سیما و رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی معاونت سیما در چهاردهمین گردهمایی بین‎اللملی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در ارومیه شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر احمدی‎افزادی مدیر شبکه آموزش سیما و رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی معاونت سیما در جمع استادان برجسته زبان فارسی از کشورهای ترکیه، رومانی، پاکستان، بنگلادش، آذربایجان و نیز استادان بزرگ زبان فارسی در ایران همچون دکتر مهدی محقق، دکتر پورنامداریان و دکتر ژاله آموزگار در چهاردهمین گردهمایی بین‎اللملی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در ارومیه گفت: علت اصلی نگاه غرب به شرق در توجه کامل غرب به فرهنگ شرقی به واسطه زبان‌های جامع فرهنگی و تمدنی و غنای زبانی شرق است.
زبان‌های شرقی به واسطه غنای محتوایی، صندوقچه حفظ و گسترش فرهنگ شرقی هستند.
دکتر احمدی با تاکید بر نقش اصلی زبان فارسی و ادبیات ایرانی به عنوان زبان‎محوری علم در جهان، از زبان فارسی به عنوان پشتوانه اصلی میراث ایرانی و اسلامی یاد کرد.
رئیس ستاد حفظ و ترویج و زبان و ادبیات فارسی سیما با تاکید بر کارکرد اصلی رسانه در این زمینه افزود: امروز رسانه ملی با تاکیدات رهبر معظم انقلاب و راهبردهای ریاست سازمان در صدد نقش آفرینی جریان ساز در حوزه تمدنی زبان فارسی است.
دکتر احمدی با اشاره به تدبیر دکتر میرباقری معاون محترم سیما برای فعال شدن ستاد حفظ و ترویج و زبان و ادبیات فارسی سیما افزود: معاونت سیما با توجه به گستردگی شبکه‌های سراسری و میزان بالای نفوذ این شبکه‌ها در ایران با بیش از 80 درصد بیننده اقدام به راه‎اندازی این ستاد می‎کند و شبکه آموزش به عنوان شبکه‎محوری زبان فارسی، همراه با شبکه‌های یک، دو و سه به عنوان شبکه‌های معین انجام این مهم را به عهده دارند.
مدیر شبکه آموزش سیما اضافه کرد: موج بزرگ حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی در شبکه‌های سراسری با همکاری فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و انجمن ادب فارسی دانشگاه‌های بزرگ کشور و نیز دستگاه‌های متولی موضوع، جدی‎تر و نزدیک‎تر پیگیری می‌شود و برنامه‎ریزی متعددی به زودی با محور این ستاد، علاوه بر برنامه‌های موجود قبلی، تهیه و پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما