امروز چهارشنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مروری بر کمک‎های ایران به عراق و تاثیر آن بر روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور

مشاهده ۹۷
۱۳۹۸/۰۷/۲۳- ۱۴:۲۲
برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) شبکه پرس تی وی با نگاهی به کمک‎های ایران به عراق در زمینه مبارزه با تروریسم به بیان دیدگاه‌های مختلف در این خصوص می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه ضمن اشاره به اتهامات اخیر، درباره تاثیر ایران در ناآرامی‌های عراق، اشغال عراق توسط آمریکا، اعدام دیکتاتور این کشور و نقش وی در مرگ حدود یک میلیون نفر در عراق، کاهش امنیت و ظهور گروه‌های خشن و تروریستی در این کشور گفت‎وگو می‎شود.
این برنامه همچنین به بررسی اشتراکات فرهنگی و دینی فراوان میان مردم ایران و عراق و شیطنت دشمنان مشترک دو کشور در ایجاد ناآرامی‌ها در آستانه سفر زائران ایام اربعین به عتبات می‎پردازد و همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور، نقش آمریکایی‌ها در اوضاع کنونی مردم عراق با وجود درآمدهای نفتی قابل توجه این کشور، اهمیت امنیت عراق برای ایران و حضور گسترده گردشگران درمانی عراق در ایران را واکاوی می‎کند. صباح زنگنه نماینده سابق ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی، ماجد غماس نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران، حسین شیماری تهیه‌کننده پرس تی وی و حمید حسینی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران عراق کارشناسان میهمان برنامه این هفته «ایران امروز» هستند.
«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی و تهیه‎کنندگی یوسف پور انوری ساعت 00:05 بامداد چهارشنبه 24 مهر، از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 5، 12 و 17 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 7 و 20 و جمعه ساعت 16 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما