امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

کمپین آزادی دکتر مسعود سلیمانی؛ پیگیری جدی
کمپین آزادی دکتر مسعود سلیمانی؛ پیگیری جدی

شبکه پرس تی وی در سالگرد دستگیری دانشمند ایرانی توسط آمریکا کنفرانس خبری برگزار می‌کند

مشاهده ۲۳۱
۱۳۹۸/۰۷/۲۳- ۱۴:۲۳
تعداد بازدید:231
کمپین اعتراضی شبکه پرس تی وی نسبت به ادامه غیرقانونی بازداشت دکتر مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی دستگیر شده در آمریکا، با نزدیک شدن به سالگرد بازداشت وی، وارد مراحلی جدی تر می‌شود. به همین مناسبت این شبکه روز 30 مهر کنفرانس خبری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی مقیم تهران را نیز برگزار می‎کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر نرگس خاتون رستمی، مدیر تامین برنامه و سرپرست آرشیو پرس تی وی درباره این اقدام شبکه توضیح داد: به‎منظور پیگیری جدی‎تر وضعیت دانشمند ایرانی محبوس در آمریکا، شبکه پرس تی وی کمپین اعتراضی به ادامه حبس دکتر مسعود سلیمانی را راه اندازی کرده است و علاوه بر برنامه‎ریزی برای آنتن پرس تی وی و تدارک گزارش‎ها، در بخش‎های خبری نیز به این موضوع پرداخت و برنامه‌های تحلیلی خود را نیز برای همین منظور اختصاص  داد.
همچنین در روز 30 مهر مصادف با سالروز دستگیری استاد مسعود سلیمانی کنفرانس خبری با حضور اعضای خانواده و همکاران دکتر سلیمانی با اصحاب رسانه‌های داخلی و خارجی مقیم تهران نیز در محل شبکه پرس تی وی برگزار می‎شود.
رستمی‌ گفت: کمپین آزادی دکتر سلیمانی با هشتگ Free_Masoud_Soleimani# در فضای مجازی با هدف اطلاع‎رسانی از وضعیت این دانشمند ایرانی و آزادی هرچه سریع تر او توسط کاربران دنبال می‌شود.
برنامه هفتگی «ایران امروز» پرس تی وی هم به بحث‎های حقوقی بازداشت دانشمندان ایرانی از جمله دکتر مسعود سلیمانی می‌پردازد.
مدیر تامین برنامه شبکه پرس تی وی از فعالیت گسترده این شبکه در فضای وب سایت پرس تی وی و در شبکه‌های اجتماعی نیز خبر داد و گفت: کلیپ‎ها و بسته‌های محتوایی متعددی در این زمینه تولید شده یا در دست تولید است و با شیب زمانی مناسبی که از چندی پیش آغاز شده، منتشر می‌شود و در روز سالگرد بازداشت دکتر مسعود سلیمانی به اوج می‎رسد.
همچنین گیسو میشااحمدی یکی از مجریان و برنامه‎سازان شبکه پرس تی وی، مستندی در رابطه با چرایی زندانی کردن چهره‌های علمی ایرانی توسط غربی‌ها و واکاوی دستگیری دکتر مسعود سلیمانی تهیه کرده است که در همین ایام برای نخستین بار به روی آنتن شبکه پرس تی وی می‎رود.
دکتر مسعود سلیمانی، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس و یکی از محققان برجسته در حوزه سلول‌های بنیادی مهرماه سال گذشته برای یک سفر تحقیقاتی و انجام فرصت مطالعاتی به کشور آمریکا سفر کرد و قرار بود پس از انجام پروژه سریعاً به تهران باز ‌‌گردد، اما پیش از آنکه به مقصد برسد در فرودگاه آتلانتا دستگیر شد.
شبکه پرس تی وی به موازات راه اندازی کمپین درخواست آزادی هر چه سریع تر این دانشمند ایرانی، ساعت 14 روز سه‎شنبه 30 مهر، کنفرانس خبری پیگیری وضعیت دکتر مسعود سلیمانی را با حضور اعضای خانواده و همکاران وی و با شرکت نمایندگان رسانه‌های داخلی و نیز رسانه‌های خارجی مقیم تهران برگزار می‎کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما