امروز چهارشنبه  ۲ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

گفت‌وگوی صمیمانه عوامل رادیو اربعین با مخاطبان ۱۶۲
گفت‌وگوی صمیمانه عوامل رادیو اربعین با مخاطبان ۱۶۲

همدلی زائران بعید با زائران قریب

مشاهده ۹۷۵
۱۳۹۸/۰۷/۲۴- ۰۸:۵۸
تعداد بازدید:975
در آستانه اربعین حسینی، تهیه کنندگان و گویندگان رادیو اربعین با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان (162) اداره کل روابط عمومی رسانه ملی با شنوندگان رادیو صحبت کردند و نظرات آن‌ها را شنیدند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی رادیو اربعین در پنجمین سال پیاپی با هدف اطلاع رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع)، امسال نیز دوشادوش راهیان طریق نجف و کربلا شعار «الحسین یجمعنا» را لبیک گفته تا در تسهیل این سفر معنوی نقش آفرین باشد و بر روی موج اف. ام ردیف ۹۵.۵ در سراسر کشور روی آنتن برود.

با همین رویکرد تهیه کنندگان و گویندگان رادیو اربعین با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان (162) اداره کل روابط عمومی رسانه ملی با مخاطبان رادیو اربعین ارتباط برقرار کردند.

«این وظیفه رسانه‌ای من است، اجرتان با آقا امام حسین(ع)، حتما اسم من را هم در دعاهاتان به خاطر بسپارید، بگذارید به حساب مصائبی که حضرت زینب(س) تحمل کردند، انشاالله سال آینده با هم رهسپار کربلا شویم و...»

این جملات بخشی از گفتگوی مجریان و تهیه کننده‌های رادیو اربعین با مخاطبان شان است که حال و هوای خاصی به فضای امور مخاطبان (162) داده است. در حالی که صدای مداحی‌ در فضا پیچیده و می‌خواند: «عشق یعنی به تو رسیدن یعنی نفس کشیدن تو خاک سرزمینت ....» مخاطبان اولین خواسته‌شان را با التماس دعا شروع می‌کنند. اینکه نامشان در رادیو برده شود تا زائران اربعین چند قدم به نیت آنها بردارند.

نیازهای زائران را برآورده می‌کنیم

فرهاد دهنوی تهیه کننده رادیو اربعین گفت: رادیو اربعین رسانه‌ای کامل برای زائران حسینی است و کاربردی‌ترین رسانه برای زائران و مشتاقان اربعین حسینی است و این رادیوی فصلی به دلیل هدفمند بودن از موفقیت بی‌نظیری برخوردار است به طوری که در مدت یک ماه مخاطب میلیونی دارد.

وی با بیان اینکه ما تنها رسانه‌ای هستیم که با مخاطب از درب خانه‌اش حرکت می‌کنیم،گفت: رادیو اربعین با زائران اربعین از لحظه‌ای که تصمیم‌ می‌گیرند به سفر بروند تا زمانیکه برمی‌گردند همراه است.آنها را راهنمایی‌ می‌کند که چه کارهایی باید انجام دهند و هرآنچه باید بدانند را‌ اطلاع رسانی کرده و هر آنچه ضروری است آموزش می‌دهد.

این تهیه کننده با اشاره به حال و هوای معنوی‌ این رادیو متذکر شد: این یک ماه برای اهالی رادیو و آنهایی که ذلشان با حسین(ع) است، ماه خاصی است. ما با مخاطبانمان زندگی می‌کنیم و لحظه‌ای نیست که مجری پشت میکروفون دعا نکند و یا دعا نشنود.‌

ارتباط معنوی با مخاطبان

در میان مجریان رادیو اربعین فاطمه عباسی گوینده رادیو جوان و رادیو پیام از همه بیشتر طرفدار دارد و اغلب مخاطبان می‌خواهند با او صحبت کنند. اولین سخن آنها نیز طلب دعا است.‌ در میان مخاطبان عده‌ای نیز سوالاتی مربوط به گذرنامه و سایت سماح دارند که عباسی با آگاهی کامل و با دقت به همه آنها پاسخ می‌دهد. عباسی که هرسال مشتاق اجرا در رادیو اربعین است گفت: بهترین اتفاقی‌ که در این سال‌ها در رسانه ملی رقم خورده و این را از عنایت امام حسین(ع) می‌دانم و خوشحالم که رادیو اربعین بی‌واسطه با مخاطبانش در ارتباط است.

وی افزود: وقتی صدای مخاطبان را می‌شنوم گویی سال‌هاست که همدیگر را می‌شناسیم. این ارتباط روحی و معنوی است که آنها برایم دعا می‌کنند و از من می‌خواهند نام عزیزانشان که در قید حیات نیستند را در برنامه ببرم و برایشان دعا کنم. این حس آنقدر زیباست که هیچگاه با مخاطبانمان در جای دیگر تجربه نمی‌کنم.

ما در قلب زائران جا گرفته‌ایم

جواد تشکری گوینده رادیو کفت‌وگو و اقتصاد که از ابتدای راه‌اندازی رادیو اربعین گوینده آن بوده گفت: سامانه پیام کوتاه رادیو اربعین همیشه پر است از عشق و شور و دلدادگی و من این عشق را امروز در گفت‌وگو با شنوندگان رادیو حس کردم. حرف‌هایی که امروز شنیدم بارها ازرادیو اربعین شنیده‌بودم ولی حضورم در 162 به مثابه مهمانی‌ای بود که از نزدیک با کسانی که می‌شناختم آشنا شدم.

وی ادامه داد: رادیو اربعین مهمترین مسیر اطلاع رسانی برای زائران است و اکنون در بسیاری از موکب‌ها صدای رادیو اربعین شنیده می‌شود و این یعنی ما در قلب زائران جا گرفته‌ایم.

به گفته تشکری ما سعی کرده ایم مسیر دو طرفه بین مردم ومسئولان را در رادیو اربعین حفظ کنیم و در کنار آموزش و اطلاع رسانی با زائران همراه باشیم تا به سلامت این سفر معنوی را طی کنند.

گوینده رادیو اربعین افزود: هرچند حسرت این سفر به دل ما مانده است اما حال و هوایی که از شنوندگان و زائران به ما منتقل می‌شود به شکلی است که گویی ما نیز به کربلا مشرف شده‌ایم.

همدلی زائران بعید با زائران قریب

نوشین رهگذر تهیه کننده رادیو اربعین نیز گفت: بسیاری از مخاطبان ما کسانی‌اند که توفیق پیاده‌روی اربعین نصیبشان نشده است‌ و ما به آن‌ها می‌گوییم نگویید جا مانده‌اید، شما زائران بعید هستید و آنها که توفیق زیارت نصیبشان شده زائران قریب‌اند که به یاد شما خواهند بود.

وی با اشاره به تماس‌های مخاطبان متذکر شد: هرسال این رادیو با جمعی از زائران همراه می‌شود و هدفش اطلاع رسانی و همدلی با زائران است. خوشحالم که دراین پنج سال آن‌قدر اعتماد میان ما و مخاطبان بوجود آمده که هر پیام ما برای آنها مؤثر است و با جان و دل با ما همراه می‌شوند.

رهگذرعنوان کرد: من و همکارانم به اندازه تمام 6 نوبتی که در رادیو اربعین کار کرده ایم خاطره داریم و خاطرات ما همگی حال و هوای دلدادگی مردم به حضرت اباعبدالله (ع) است.

نیره رضایی مطلق

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما