امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ویژه برنامه‌های رادیو ایران در اربعین حسینی

مشاهده ۱۶۲
۱۳۹۸/۰۷/۲۴- ۱۱:۳۴
با فرارسیدن اربعین حسینی، رادیو ایران برنامه‌های ویژه ای را برای مخاطبان تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه «گنجشک و جبرئیل» از پنجشنبه 25 مهر ساعت 21:35 با موضوع بررسی کتاب «گنجشک و جبرئیل» نوشته زنده‌یاد سید‌حسن حسینی پخش می‌شود. در هر برنامه فرازی از این کتاب توسط امیر قمیشی، کارشناس مجری برنامه خوانده می‌شود. همچنین هر قسمت از ویژه برنامه«گنجشک و جبرئیل» میزبان یکی از شاعران عاشورایی است.

برنامه‌های «به نام عشق» با موضوع اهمیت اربعین در معرفت‌افزایی در زندگی، 26 مهر ماه ساعت 9 و «مسافران کربلا» با موضوع گم شده شما در زندگی چیست؟، با کارشناسی مهدی رستمی، جمعه بعد از خبر ساعت 19 روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «دعوت» با حضور حجت الاسلام خاکی و جواد شریفی، با محور پیاده‌روی اربعین و برکات آن در جامعه و نگاهی به جایگاه اربعین در ادبیات، 27 مهر بعد از خبر ساعت 22 تقدیم سوگواران حسینی می‌شود.

برنامه‌های«ساده مثل صبح» روز اربعین ساعت 6:35، «نوبت نوا» با پخش نواهای محرمی ساعت 8:30 و «چهل پرده اشک» با محور زیباترین فراز زیارت اربعین با حضور حجت‌الاسلام اسدالله طاهررضی ساعت 9 از رادیو ایران شنیده می‌شود.

در برنامه «میزبان» روز شنبه 27 مهر ساعت 12:40، سید‌هادی افقهی، کارشناس خاورمیانه و دکتر رضا مقدم، ریشه‌های تمدن بزرگ اسلامی‌ را بررسی می‌کند.

گفتنی است برنامه‌های «همنوا با نینوا» روز اربعین ساعت 15:30 با موضوع جاماندگان کربلا و «عشق نام دیگر توست» با موضوع بازنمایی آموزه‌های عاشورا و اربعین در زندگی، امروز بعد از خبر ساعت 17 از رادیو ایران روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما