امروز شنبه  ۵ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

قصور پزشکی و فرایند رسیدگی نهادهای متولی

مشاهده ۱۰۱
۱۳۹۸/۰۷/۲۸- ۰۹:۱۱
برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» بیست و هشتم مهر با حضور کارشناسان، به بررسی قصور پزشکی و فرایند رسیدگی نهادهای متولی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» بیست و هشتم مهر با حضور دکتر حسن لج‌مورک، دادیار دادسرای جرائم پزشکی، داروئی و بهداشتی تهران و دکتر محمد کاظمیان، متخصص پزشکی قانونی و کارشناس هیئت‌های انتظامی نظام پزشکی، موضوع قصور پزشکی و فرایند رسیدگی نهادهای متولی را بررسی می‌کند.

یکی از موارد مورد بحث در حقوق پزشکی، تخلفات و جرایم پزشکی است. در عالم پزشکی میان پزشک و بیمار رابطه‌ای حقوقی برقرار است که بر این اساس پزشک مکلف شده در قبال معالجه بیمار از تمام استعداد و قابلیت‌های خویش بهره بگیرد و با توجه به نظام و مقررات دولتی این وظیفه را انجام دهد؛ البته همیشه مقصود مطلوب محقق نمی‌شود و مشکلاتی بروز می‌کند. گاه پزشک آن‌گونه که شایسته است در انجام تکلیف خویش، به‌درستی عمل نمی‌کند و زمانی به‌صورت اتفاقی و غیرعادی نتیجه‌ای متفاوت از نتیجه معمول محقق خواهد شد و از این‌رو مسئله خطا یا تخلف، قصور و تقصیر پزشک مطرح می‌شود.

برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» از شنبه تا چهارشنبه ساعت13:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان رادیو گفت‌وگو می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما