امروز شنبه  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رمزگشایی «چرخ» از مغز اجتماعی

مشاهده ۱۵۰
۱۳۹۸/۰۷/۲۸- ۱۰:۴۹
چهل‌ویکمین قسمت از فصل ششم برنامه «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 28 مهر، با بررسی موضوع مغز اجتماعی روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت از برنامه «چرخ»، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با دکتر حسین استکی، عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره‌ نظریه‌ مغز اجتماعی گفت‌وگو می‎کند. سیستم مغز اجتماعی، جمع مکانیزم‌های اعصاب است که ارتباطات و همچنین افکار و احساسات ما درباره‌ دیگران و روابط خصوصی ما را هماهنگ و تنظیم می‌کند. فرآیندی که دائما تداوم دارد و هم تأثیر می‌گذارد و هم تأثیر می‌پذیرد. سایر سیستم‌های بیولوژیکی، مانند غدد لنفاتیک و طحال و ... عمدتا فعالیت‌های خود را در واکنش به علامت‌هایی که از درون برمی‌آیند و نه به علائم پوستی، تنظیم می‌کنند. جاده‌های ارتباطی مغز از حساسیت فوق‌العاده‌ای در محیط بیرونی برخوردار هستند. در رویارویی‌های چهره به چهره و صدا به صدا و پوست به پوست فرد دیگر، این مغز اجتماعی است که وارد عمل می‌شود و این ارتباط را برقرار می‌کند. آشنایی با جزئیات کار یک مسئول امور کنترل پرواز در فرودگاه مهرآباد، از دیگر بخش‌های چهل‌ویکمین قسمت «چرخ» در فصل ششم است. مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«چرخ» روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما