امروز شنبه  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بررسی نواهای عاشورایی در «شب موسیقی»

مشاهده ۱۶۴
۱۳۹۸/۰۷/۲۸- ۱۱:۲۵
برنامه «شب موسیقی» از مجموعه «شب‎های هنر» امشب یکشنبه 28 مهر، با حضور یک خواننده و یک تعزیه‎خوان روی آنتن شبکه چهار سیما می‎رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رضا مهدوی مجری کارشناس مجله تلویزیونی «شب موسیقی»، امشب 28 مهر، میزبان محمدهاشم احمدوند خواننده و محمد رحیم‎ پور تعزیه‎خوان و ذاکر اهل بیت می‌شود و با آن‎ها در خصوص نواهای عاشورایی گفت‎وگو می‌کند.
حسین دهلوی از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی صبح روز سه‌شنبه ۲۳ مهر، بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری دار فانی را وداع گفت و مجله «شب موسیقی» امشب آیتمی را ویژه این هنرمند تهیه و تولید کرده است که در برنامه پخش می‌شود.
در برنامه امشب «شب موسیقی» برای اولین بار قطعه عاشورایی «نوای نینوا» برگرفته از سوگواره‌های موسیقایی استان بوشهر و آیین سینه‎زنی مربوط به این منطقه جغرافیایی کشور با صدای متین رضوانی ‌پور پخش می‌شود. این قطعه بر اساس نوحه‌های قدیمی منطقه بوشهر است که در گوشه شوشتری خوانده شده و از جمله آثار معتبر موسیقی نواحی منطقه جنوبی کشور در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) به ویژه مراسم سینه‌زنی است.
«شب موسیقی» به تهیه‎کنندگی حبیب‎الله ذوالفقاری،محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست و امشب ساعت 22 به صورت زنده روی آنتن شبکه چهار سیما می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما