امروز پنج شنبه  ۳ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ویژه برنامه‌های شبکه اترک به مناسبت روزهای حزن و اندوه آخر ماه صفر

مشاهده ۲۶۶
۱۳۹۸/۰۸/۰۱- ۱۱:۱۱
صداوسیمای خراسان شمالی ویژه برنامه‌هایی به مناسبت سالروز رحلت رسول گرامی اسلام(ص)، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) روی آنتن می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «مدینه در ماتم» عنوان برنامه‎ای است که در سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) از صدای اترک پخش می‌شود. هدف این برنامه تبیین ویژگی‌های اجتماعی شخصیت حضرت محمد (ص) به‎عنوان اسوه حسنه و امام حسن مجتبی (ع) به‎عنوان کریم اهل بیت است که با دعوت از کارشناسان مذهبی سعی می‌شود تا ضمن  آشنایی بیشتر مخاطبان با شخصیت اخلاقی این دو بزرگوار، اخلاق فردی، اجتماعی و سیاسی  پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) نیز تبیین شود. بخش های گزارشی، مداحی، پخش قرائت بخشی از زیارت پیامبر(ص) از راه دور، معرفی کتاب درباره شخصیت رسول اکرم(ص) و امام حسن (ع)، بسته صوتی (گفت‎وگو با علمای اهل سنت درباره شخصیت اخلاقی پیامبر(ص))، شعر شاعران، تلفن، پیامک و دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی و روضه، موسیقی‌های مناسبتی و... از جمله آیتم‎های این برنامه خواهد بود.
«مدینه در ماتم» به  تهیه‎کنندگی زهرا تیمور زاده و گویندگی زهرا محمدی یکشنبه 5 آبان 98 مصادف با 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع)، ساعت 9 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به صورت زنده پخش می‌شود.
همچنین ویژه برنامه «سلام آقا» به مناسبت شهادت امام رضا (ع) از صدای اترک روی امواج می‎رود.  هدف این برنامه آشنایی مخاطبان با ویژگی‌های شخصیتی و فضایل اخلاقی امام رضا (ع) است که  تلاش می‌شود  تا با بهره‎گیری از حضور کارشناسان مذهبی، فضایل اخلاقی و کرامات ایشان برای مخاطبان تبیین شود. گزارش‎های مردمی، گفت‎وگو با اهل سنت استان، مصاحبه با زائران پیاده، ارتباط با  مشهد مقدس، تلفن، پیامک و دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی و روضه، موسیقی‌های مناسبتی و... از دیگر بخش‎های این برنامه است.
تهیه‎کنندگی «سلام آقا» را سمانه سفیدگر بر عهده دارد که به گویندگی علی اکبر رضوانی و گزارشگری سارا عصمتی روز سه‎شنبه 7 آبان مصادف، با 30 صفر سالروز شهادت امام رضا (ع)، ساعت 9 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به طور زنده پخش می‌شود.
سیمای اترک نیز با ویژه برنامه «اشک سرخ» به مناسبت ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت دو سلاله پاکش امام حسن مجتبی (ع) و امام علی بن موسی الرضا (ع)، میهمان دوستداران اهل بیت علیه السلام می‌شود. «اشک سرخ» با دعوت از کارشناسان مذهبی ضمن معرفی ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی حضرت محمد (ص) و امام حسن و امام رضا علیه السلام، وقایع دوران زندگی و حیات این بزرگواران را بررسی می‌کند و به نقش اسلام و تشیع در زندگی و کرامات انسانی می‌پردازد. مداحی و گفت‎وگو با ذاکران اهل بیت (ع)، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش از هیئت‎های مذهبی، موسیقی تصویر مناسبتی، معرفی کتاب، پخش قسمت‎های کوتاه از فیلم و آثار مناسب با موضوع دینی، تلفن و پیامک مردمی و... از بخش‎های گوناگون برنامه است. «اشک سرخ » به تهیه‎کنندگی سید حسین خدادادیان حسینی و محمد اسپیگی شنبه 4 آبان، تا دوشنبه 6 آبان، مصادف با شب‎های رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع)، ساعت 21 به مدت یک ساعت از سیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می‎رود.

 

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما