امروز چهارشنبه  ۱۸ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

روایت «کتاب شب» در آستانه سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا

مشاهده ۱۲۸
۱۳۹۸/۰۸/۰۴- ۰۹:۵۳
رمان «خوشه‌های خشم» از امشب به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به مدت دو هفته روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رمان «خوشه‌های خشم» جان اشتین بک، با ترجمه شاهرخ مسکوب و عبدالرحیم احمدی، به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، از چهارم تا شانزدهم آبان در برنامه «کتاب شب» پخش می‌شود.

این رمان را تا به حال مترجمان گوناگونی به فارسی برگردانده‌اند، اما اولین ترجمه آن مربوط به مسکوب و احمدی است که در سال ۱۳۲۸ در انتشارات امیرکبیر منتشر و بارها تجدید چاپ شد. موضوع رمان درباره مزرعه‌دارانی است که از روی زمین خود به زور رانده شده‌اند و برای به دست آوردن لقمه‌ای نان، همراه با زن و بچه، آواره سرزمین‌های دیگر  هستند. زندگی مشقت بار این مهاجران در طول داستان چنان با مهارت و ریزبینی، کاویده شده که منتقدان آن را به عنوان سند جامعه شناختی معرفی کرده‌اند.

برنامه «کتاب شب» کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، با تهیه‌کنندگی رضا قربانی و صدابرداری محسن فراهانی، هرشب به غیر جمعه‌ها ساعت 23:30 پخش می‌شود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما