امروز چهارشنبه  ۲۲ آبان ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

نگاهی به وضعیت سینما در عربستان سعودی در پرس تی وی

مشاهده ۶۸
۱۳۹۸/۰۸/۰۸- ۱۴:۴۴

نگاهی به وضعیت سینما در عربستان سعودی در پرس تی وی

برنامه این هفته «از قلم افتاده» (Under reported) شبکه پرس تی وی به بررسی وضعیت سینما در عربستان سعودی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‎کنندگی مهدی عرب ضمن اشاره به گذشت یک سال از افتتاح اولین سینمای عربستان پس از 35 سال و تصمیم این کشور برای سرمایه گذاری 35 میلیارد دلاری در این حوزه، حضور دو کارگردان زن عربستانی در جشنواره فیلم و نیز که حامل پیام «زنان باید دیده و شنیده شوند» بودند را به بحث و بررسی می‎گذارد.

در ادامه این برنامه اقدام سعودی‌ها در صدور اجازه برای اکران فیلم‎های سینمایی در این کشور محافظه کار که مخالفان داخلی را زندانی و شکنجه می‌کند  واکاوی می‎شود و نقد و تبادل نظر درخصوص محدودیت‎های پخش فیلم در سینماهای عربستان و موضوعاتی که کارگردانان عربستانی می‎توانند به عنوان سوژه فیلم‎های خود در نظر بگیرند، صورت می‎گیرد.

این برنامه همچنین اهداف پشت پرده عربستان از راه‎اندازی حدود 300 سینما تا سال 2030 را واکاوی می‎کند و با نگاهی به وضعیت آزادی بیان در عربستان سعودی و ارتباط آن با اجازه اکران فیلم های سینمایی در این کشور، وضعیت آن را به عنوان یکی از بدترین کشورهای دنیا برای روزنامه نگاران  نقد و بررسی قرار می‎کند.

«از قلم افتاده» پنجشنبه 9 آبان ساعت 16:20 به وقت تهران به مدت 10 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 3 و شنبه ساعت 00:20 و 8:20، یکشنبه ساعت 20:20 ، دوشنبه ساعت 14:20 و سه‎شنبه ساعت 17:20 به وقت تهران روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما