امروز پنج شنبه  ۳ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

شبکه اترک سوگوار شهادت امام حسن عسگری(ع)

مشاهده ۳۵۵
۱۳۹۸/۰۸/۱۳- ۱۲:۴۷
صداوسیمای مرکز خراسان شمالی ویژه برنامه‌هایی را به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) روی آنتن می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «غریب سامرا» عنوان برنامه‌ای است که در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) از صدای اترک پخش می‌شود. در این برنامه اخلاق فردی، اجتماعی و سیاسی امام یازدهم شیعیان و تلاش ایشان در جهت زمینه‌سازی و آمادگی شیعیان برای غیبت امام زمان(عج) تبیین می‌شود.

گزارش از مراسم‌ سطح شهر بجنورد و شهرهای استان، کارشناسی، کلام بزرگان، حدیث خوبان، معرفی کتاب درباره امام حسن عسکری(ع)، شعر شاعران، دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی و روضه، موسیقی‌های مناسبتی و... از جمله آیتم‌های این برنامه است. برنامه «غریب سامرا» به تهیه‌کنندگی ابراهیم نسیمی و گویندگی جواد اسکندری چهارشنبه 15آبان از ساعت 9 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به صورت زنده پخش می‌شود.

سیمای اترک نیز با ویژه برنامه «اشک سرخ» به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)، مهمان دوستداران اهل بیت علیه السلام می‌شود.

این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی، ضمن معرفی ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی امام حسن عسکری(ع)، وقایع دوران زندگی و حیات این بزرگوار را بررسی می‌کند و به نقش ایشان درخصوص آماده کردن افکار مسلمین برای امامت حضرت ولی عصر(عج) می‌پردازد. مداحی و گفت‌وگو با ذاکران اهل بیت(ع)، ارتباط با شهرهای مذهبی و گزارش از هیات مذهبی از بخش‌های برنامه است.

برنامه «اشک سرخ» به تهیه‌کنندگی سید حسین خدادادیان حسینی و با اجرای احمد قدوسی، سه شنبه 14 آبان ساعت 21 به مدت یک ساعت از سیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما