امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بررسی چرخ درباره معضل شکار حیوانات

مشاهده ۱۷۰
۱۳۹۸/۰۸/۱۴- ۱۲:۰۹
برنامه «چرخ»، سه‌شنبه 14 آبان، موضوع شکار حیوانات را بررسی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت از برنامه‌ تلویزیونی «چرخ»، سیاوش یالپانیان، مجری-کارشناس میزِ طبیعت برنامه، با امیر سبزی، فعال محیط‌‌زیست و حیات‌وحش و مرتضی پورمیرزای، مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی به‌عنوان مخالفان و موافقان موضوع شکار گفت‌وگو می‎کند. هر سال با فرارسیدن فصل حضور پرندگان مهاجر در ایران، نگرانی فعالان محیط‌زیست از کشتار این پرندگان در مناطق مختلف کشور، به‌ویژه مناطق شمالی دوباره آغاز می‌شود و رسانه‌ها تلاش می‌کنند تصویر انبوه پرندگانی را به نمایش درآورند که در دامگاه‌ها گیر افتاده و لاشه‌های آن‎ها در بازارهای روز به فروش می‌رسد. از طرفی این روزها در فضای مجازی این اطلاعات بین کاربران دست به دست می‌شود که ایران در زمینه‌ی پرنده‌کشی رتبه‌ دوم جهان را دارد و فقط یک میلیون پرنده در منطقه‌ فریدون‌کنار کشته می‌شوند. آمارهایی که اطلاعات دقیقی درباره‌ی صحت و سقم آن‎ها وجود ندارد. موضوع شکار گونه‌های مختلف جانوری مدت‌هاست به‌عنوان یکی از چالش‌های زیست‌محیطی ایران مطرح است و موافقان و مخالفان زیادی دارد و «چرخ» در این گفت‌وگو تلاش می‎کند، استدلال‌های طرفین در موافقت و مخالفت این موضوع را بررسی کند.
گزارش محمدحسین جهان‌پناه از آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی دانشگاه امیرکبیر یکی دیگر از بخش‌های سی‌ونهمین قسمت فصل ششم برنامه‌ «چرخ» است.
مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«چرخ» روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما