امروز پنج شنبه  ۳ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

اسرائیل و بحران اقتصاد وابسته به جنگ

مشاهده ۱۱۹
۱۳۹۸/۰۸/۱۴- ۱۲:۵۰
اقتصاد وابسته به جنگ در اسرائیل و تبعات آن برای این رژیم عنوان موضوع برنامه این هفته «داخل اسرائیل» (Israel Inside) شبکه پرس تی وی است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‎کنندگی حسین الشیماری با نگاهی به نقش رژیم صهیونیستی در جنگ‎ها و درگیری‌های منطقه در سال‎های اخیر به بحث درخصوص در اختیار گرفتن بیشترین بودجه نظامی در جهان توسط این رژیم و اختصاص حدود 2/5 درصد تولید ناخالص ملی به امور نظامی در این رژیم و مقایسه آن با میزان این رقم در آمریکا با 5/3 درصد، روسیه با 5/4 درصد و چین با 1/2 درصد می‌پردازد. اشتغال 25 درصد از نیروی کار اسرائیل در بخش نظامی، درآمد 5/6 میلیارد دلاری این رژیم به عنوان یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان اسلحه در جهان، صادرات اسلحه توسط رژیم صهیونیستی به بیش از 100 کشور جهان برای استفاده در زمینه جرائم جنگی، نسل‎کشی‌ها و سرکوب فعالان حقوق بشری و واردات اسلحه و دریافت کمک‎های مالی از آمریکا از دیگر محورهای بحث در این برنامه به شمار می‎رود.
«داخل اسرائیل» به تهیه‎کنندگی حسین الشیماری چهارشنبه 15 آبان، ساعت 8، به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 21، پنجشنبه ساعت 15، جمعه ساعت 19، دوشنبه ساعت 18:20 و سه‎شنبه ساعت 21 پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما