امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

روایت «عکس های تکان دهنده» در هیسپان تی وی؛
روایت «عکس های تکان دهنده» در هیسپان تی وی؛

11 سپتامبر و سقوط ابدی یک مرد

مشاهده ۱۹۲
۱۳۹۸/۰۸/۱۴- ۱۲:۵۱
تعداد بازدید:192
«عکس‎های تکان‎دهنده» (Fotos que sacuden al mundo) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به بررسی ماندگارترین عکس های تاریخ می‌پردازد و این هفته تصویر سقوط یک مرد در 11 سپتامبر سال 2001 میلادی را بررسی می‎کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حادثه برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در 11 سپتامبر 2001، یکی از مرگبارترین حوادثی است که موج شوکی را نه تنها در کل ایالات متحده بلکه در سراسر جهان در ابتدای قرن بیست و یکم به وجود آورد. صبح روز 11 سپتامبر، 19 تروریست القاعده چهار هواپیمای مسافربری را ربودند. ربایندگان با قصد قبلی دو هواپیمای یونایتد ایرلاینز پرواز شماره 175 و آمریکن ایرلاینز پرواز شماره 11 را به دو برج تجارت جهانی کوبیدند برج اول ساعت 8:46 منفجر شد و هواپیمای دوم ساعت 9:02 برج دوم را هدف قرار داد. هر یک از این هواپیماها به دو برج شماره یک و دو تجارت جهانی برخورد کردند. در پی این حادثه تصویر مردی که از یکی از برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی سقوط می‌کند، در عکسی از ریچارد درو ابدی می‌شود و این عکس در این قسمت از برنامه «عکس های تکان دهنده» بررسی می‎شود.
«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه‏‎کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنجشنبه ساعت 1:45 به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات 4:45، 13:45 و 20:15، جمعه ساعت 10:15 و یکشنبه ساعت 4:15 و 20:45 روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما