امروز شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

برنامه‌های سیما در آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)

مشاهده ۴۳۵
۱۳۹۸/۰۸/۱۴- ۱۳:۰۹
شبکه‌های سیما ویژه‌برنامه‌های متنوعی را به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) و سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر؛ مهدی موعود(عج) تدارک دیده‎اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ در روز شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)، ویژه برنامه‌های مختلفی از آنتن شبکه‌های سیما پخش می‌شود.
***
شبکه یک سیما
با پخش برنامه «سخنرانی مذهبی» در روز چهارشنبه از ساعت 7 صبح به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) میهمان خانه‌های مخاطبان خود می‌شود.
همچنین برنامه «ستایش نور» از ساعت 10:30 در صبح و از ساعت 15 : 23 در شب یک ویژه برنامه به همین مناسبت پخش می‌کند.
***
شبکه دو سیما
ویژه‌برنامه «کوی محبت» را که ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع) است؛ سه‌شنبه 14 آبان، ساعت 18:15 و 23:30 و چهارشنبه 15 آبان ساعت 12:15 روی آنتن می‌رود و پنجشنبه 16 آبان این برنامه به مناسبت آغاز امامت حضرت حجت(عج) به بینندگان تقدیم می‎شود. این برنامه با اجرای سیدمصطفی موسوی و با حضور کارشناسان مذهبی، ذاکران و شاعران اهل بیت (ع) به این دو مناسبت مذهبی می‎پردازد. همچنین شامگاه چهارشنبه 15 آبان، ساعت 23:30 جشن آغاز امامت امام عصر حضرت مهدی صاحب‌الزمان (عج) روی آنتن می‌رود. پخش مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مذهبی استاد شیخ حسین انصاریان و سایر وعاظ در این روزها ساعت 6 تقدیم بینندگان می‎شود و مجموعه مرثیه‌خوانی‌ها و مدیحه‌سرایی‌هایی نیز برای پخش در این دو مناسبت مذهبی در نظر گرفته شده که در فواصل برنامه‌ها از شبکه دو سیما پخش می‎شود.
***
شبکه پنج سیما
گروه معارف شبکه پنج سیما، در سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) با پخش سخنرانی مذهبی، نماهنگ و مداحی در سوگ یازدهمین امام شیعیان با مخاطبان خود همراه می‌شود.
«سخنرانی مذهبی» عنوان اولین ویژه برنامه این گروه است که در دو نوبت زمانی در روز شهادت امام حسن عسگری (ع) ساعت 6:30 و 17 پخش می‌شود. سخنرانی مذهبی حجت‎الاسلام پناهیان با محورهای اخلاق علوی، زمینه‌های زمان غیبت، سبک زندگی و... است.
همچنین از غروب سه‎شنبه 14 آبان، شب شهادت امام حسن عسگری (ع) و چهارشنبه 15 آبان مصادف با 8 ربیع الاول روز شهادت این امام بزرگوار نماهنگ و وله‌های مداحی در چند نوبت در لابه‎لای برنامه‌های شبکه پنج پخش می‌شود.
مستند «گاهی از خاک عشق می روید» روز چهارشنبه 15 آبان، ساعت 8:15 پخش می‌شود. این مستندی به یاد سردار شهید حاج محمود توکلی جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق، مردی که از نوجوانی وارد صحنه‌های دفاع مقدس شد و تا زمان پذیرش قطعنامه در منطقه ماند. با آغاز فعالیت گروه‌های تفحص پیکرهای شهیدان از نخستین عاشقانی بود که گام در این راه نهاد و سرانجام هنگام تفحص در نخستین روزهای پاییز نود و هشت در اقلیم کردستان به شهادت رسید.
مستند «فصل پرواز» روایت آسمانی شدن شهیدان باقری است که روز چهارشنبه ساعت 13 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. ویژه برنامه «به خانه بر می‌گردیم» نیز چهارشنبه شب 15 آبان ماه مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی (عج) ویژه این مناسبت ساعت 21 از شبکه پنج سیما بر روی آنتن می‎رود.
این برنامه ویژه به صورت جنگ و با آیتم‎های شاد و جذاب میهمان خانه مخاطبان می‌شود. ارتباط با مرکز سیمای یاسوج، تهیه گزارش از پشت صحنه مجله تصویری «یه روز تازه»، مسابقه «طنز»، دعوت از گروه همخوانی ولایت و ... از بخش‎های این برنامه است.
***
شبکه هفت سیما
به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) برنامه «هفت آسمان» روی آنتن می‌رود. در این برنامه که سه‎شنبه شب 14 آبان، ساعت21 پخش می‌شود، با حجت‎الاسلام دکتر داوود رنجبران در رابطه با آماده‎سازی شیعیان توسط فرمایشات امام حسن عسگری(ع) برای عصر غیبت گفت‎وگو می‌شود.
***
شبکه قرآن
با برنامه‌های «حاضر غایب از نظر»، «حریم امن» و «نغمه عشاق» با مخاطبان این شبکه همراهی می‌کند. «حاضر غایب از نظر» عنوان ویژه برنامه مهدوی این شبکه است که با کارشناسی حجت‎الاسلام‎والمسلمین حیدری کاشانی و اجرای حسین حیدری به موضوع تجدید بیعت با امام زمان (عج) می‌پردازد و قرار است در شب نهم ربیع الاول از ساعت 19 به صورت زنده از مسجد مقدس جمکران، روی آنتن رود. همچنین بخش دوم این برنامه در روز جمعه دهم ربیع الاول از ساعت 10:30 تا اذان ظهر با کارشناسی حجت‎الاسلام‎والمسلمین کلباسی و موضوع چگونگی تجدید عهد با امام زمان (عج) در عصر غیبت از محل مسجد امام حسن عسکری (علیه السلام) تقدیم بینندگان می‎شود.
«حریم امن» عنوان دیگر برنامه زنده شبکه قرآن و معارف سیما ویژه ایام امامت حضرت ولی عصر (عج) است که با موضوع وظایف شیعیان در عصر غیبت، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (15 و 16 آبان) در ساعت 22 با اجرای میثم آقابیکی از حرم مطهر رضوی  روی آنتن می‎رود. این برنامه در شب شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) نیز از ساعت 22 با کارشناسی حجت‎الاسلام‎والمسلمین طباطبایی و موضوع سبک زندگی آن امام همام به صورت تولیدی پخش می‌شود.
از دیگر تدارکات این شبکه، پخش نغمات و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (علیه السلام) به درخواست مخاطبان است که از طریق برنامه «نغمه عشاق» صورت می‎گیرد، این برنامه از ساعت 22 با اجرای‌هادی ربیعی، پخش می‎شود.
پخش زنده مراسم دعای ندبه با سخنرانی حجت‎الاسلام‎والمسلمین میرباقری و مداحی سید مهدی میرداماد نیز از ساعت 6 تا 8 صبح روز جمعه 17 آبان در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است. همچنین مراسم دعای کمیل مسجد مقدس جمکران با سخنرانی حجت‎الاسلام‎والمسلمین دکتر رفیعی و مداحی غلامرضازاده در روز پنجشنبه 16 آبان، از ساعت 20:15 و مراسم دعای توسل این مسجد در روز سه‎شنبه 14 آبان با سخنرانی حجت‎الاسلام‎والمسلمین پناهیان و مداحی سعید حدادیان از ساعت 20:15 به صورت زنده و مستقیم تقدیم مخاطبان می‎شود.
***
شبکه سلامت
هم‎زمان با شهادت امام حسن عسگری (ع) سلامت معنوی را محور برنامه‌های خود قرار می‎دهد. برنامه با نشاط «صبح عالی» جای خود را به مستندی داخلی با عنوان «از هزار جریب تا قله» می‎دهد. این مستند به زندگی و فعالیت‎های علمی، اجرایی و آموزشی دکتر عباس ادیب از بنیانگذاران دانشکده پزشکی می‌پردازد. این پزشک نامدار در سال 1304 در قریه حبیب آباد در بیست کیلومتری اصفهان به دنیا آمد. پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در اصفهان، در سال 1330 از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و در همان سال به عنوان دستیار فیزیولوژی و فارماکولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران به فعالیت آموزشی پرداخت و در سال 1343 به مرتبه استادی این رشته رسید. او آثار متعددی رادر زمینه رشته تخصصی خود تألیف و ترجمه کرده اند. به طوری که ترجمه کتاب تشخیص و درمان طبی بیماری‌ها عباس ادیب، در دوره دوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

***
شبکه افق
به مناسبت فرارسیدن سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ویژه برنامه «عید بیعت» را به صورت زنده روی آنتن می‌برد. بخش‌های مختلف این برنامه شامل مداحی کربلایی محمد حسین پویانفر، کربلایی حسین طاهری و حاج محمد رضا طاهری، سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور، هنرنمایی با شن توسط فاطمه عبادی نفر برتر برنامه عصر جدید و شعر خوانی آیینی احمد علوی است‌. اجرای گروه سرود وصال و رونمایی از اثر جدید واحد موسیقی موسسه مصاف با صدای حمید قربانی از دیگر بخش‌های این برنامه است. همچنین قرار است در این برنامه از نفرات برتر مسابقه عکاسی «سوگواره اشک» تشکر شود و در پایان نیز میثاق نامه مهدوی توسط استاد رائفی پور قرائت می‎شود. این برنامه پنجشنبه 16 آبان، از ساعت 15 به صورت زنده روی آنتن شبکه افق می‌رود.
مستند «سفرنامه» پیرامون ساخت و نصب ضریح جدید حرم امامین عسکریین، سه‎شنبه 14 آبان ساعت 20 از شبکه افق پخش می‌شود. این مستند درباره ضریح جدید حرم امامین عسکریین، است که در شهر قم ساخته و بعد از چند سال به شهر سامرا ارسال شد. عملیات ساخت و ارسال این ضریح به عراق و سپس نصب آن در حرم مطهر در سال 1395 انجام شد و مستند «سفرنامه» پیرامون همین کار ساخته شده است. در این فیلم شاهد مراحل مختلف ساخت، انتقال و نصب ضریح در شهر سامرا خواهیم بود. گفت‎وگو با استادکاران و تکنسین‌های مختلف ساخت ضریح، دیگر بخش این مستند را تشکیل می‎دهد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما