امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نشست کابینه و پارلمان درباره تصمیم استعفای نخست وزیر عراق

مشاهده ۱۶۶
۱۳۹۸/۰۹/۱۰- ۱۳:۴۸
جلسه فوق‎العاده کابینه عراق با موضوع تقدیم استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست‎وزیر این کشور، موضوع امروز یکشنبه 10 آذر برنامه «زاویه نگاه» کانال اردوی شبکه جهانی سحر است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جلسه فوق‎العاده کابینه عراق با موضوع تقدیم استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر این کشور، موضوع امروز برنامه «زاویه نگاه» کانال اردوی شبکه جهانی سحر است. 
امروز یکشنبه 10 آذر برنامه سیاسی «زاویه نگاه » کانال اردوی شبکه سحر به جلسه روز گذشته پارلمان عراق در خصوص بررسی استعفای «عادل المهدی» نخست وزیر این کشور اختصاص دارد.
جلسه فوق‎العاده کابینه عراق که قرار بود امروز یکشنبه برگزار شود روز گذشته با موضوع تقدیم استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست‎وزیر این کشور به پارلمان تشکیل شد. در پایان این جلسه اعضای هیئت دولت به استعفای رئیس دفتر نخست وزیر و دبیر هیئت دولت عراق نیز رای مثبت دادند. استعفای نخست وزیر عراق در پی بالا گرفتن اعتراضات مردمی‌به ناکارآمدی دولت، فساد اداری، فقر، توزیع نابرابر ثروت و .. درخواست آیت‎الله سیستانی مرجعیت عالی عراق برای استعفای «عادل عبدالمهدی» صورت گرفت.
این برنامه همچنین به گزارش عبدالمهدی در خصوص موفقیت‎های داخلی و خارجی دولت خود و شرایط سخت و چالش‎هایی که دولت عراق در دوران نخست وزیر وی با آن‌ها مواجه بود، می‌پردازد.
مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (۹ مهر) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و اصلاحات اقتصادی و گسترش خدمات عمومی آغاز شد، اما رفته‎ رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد به طوری که گروهی از معترضان خواستار اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و برخی دیگر شعار براندازی دولت را سر دادند. اعتراضات در عراق بار دیگر از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) آغاز شد و دولت تاکنون با وجود پذیرش اغلب پیشنهادات برای اصلاحات ساختاری و قانونی، ارائه بسته‌های اقتصادی و صدور دستورالعمل‌های مختلف، نتوانسته آرامش را به طور کامل به کشور بازگرداند.
راشد عباس نقوی از تهران و مهرین جهانگیز از پاکستان درباره موضوع برنامه صحبت می‎کند.
این برنامه امروز به تهیه‎کنندگی محسن خروجی و اجرای عظیم سبزواری از آنتن کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود. علاقه‎مندان، این برنامه را هر یکشنبه ساعت 19:30 به وقت تهران به تماشا می‎نشینند. سیدحسام الدین مهاجری کارشناس محتوایی برنامه است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما