امروز پنج شنبه  ۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پرس تی وی می‌پردازد:
پرس تی وی می‌پردازد:

راستی آزمایی ادعای آمریکا درخصوص عدم تحریم دارو

مشاهده ۱۸۷
۱۳۹۸/۰۹/۱۱- ۱۴:۲۰
تعداد بازدید:187
بررسی و راستی آزمایی ادعای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن مبادلات غذا و دارو و تاثیرات غیرانسانی نرسیدن برخی اقلام دارویی بر سلامت و کیفیت زندگی ایرانیان در برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) صورت می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه با مروری بر خبر اخیر مبنی بر مرگ 15 کودک مبتلا به بیماری EB (بیماری پروانه ای) در ایران به‎علت تحریم های آمریکا و ترس شرکت‎های دارویی از ارسال کالا به ایران به بررسی آثار پیدا و پنهان تحریم های آمریکا بر سلامتی مردم ایران می‌پردازد.
در این برنامه ضمن اشاره به افزایش داروهای نایاب در کشور از 30 به 90 قلم دارو از زمان شروع تحریم‎های جدید، ادعای اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره ایجاد مکانیزم جدید برای تسهیل صادرات مواد غذایی و دارو و راهی برای تضمین تداوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران به نقد و تبادل نظر گذاشته می‎شود.
مروری بر گزارش آبان ماه گروه دیده بان حقوق بشر از «آسیب تحریم‎های اقتصادی آمریکا بر حق سلامت ایرانیان»، نگاهی به برنامه مدون وزارت بهداشت ایران برای مستندسازی آثار تحریم‎ها بر سلامت ایرانیان و شیوع بیماری‌های روانشناختی در پی افزایش تحریم ها در ایران از دیگر محورهایی است که در این برنامه واکاوی می‎شود.
«ایران امروز» به تهیه‎کنندگی یوسف‎پور انوری و اجرای لیلا فرامرزی ساعت 00:05 بامداد چهارشنبه 13 آذر از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 5، 12 و 17 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 7 و 20 و جمعه ساعت 16 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما