امروز جمعه  ۹ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

تدارک صداوسیمای چهارمحال و بختیاری در سالروز حماسه 9 دی

مشاهده ۱۲۷
۱۳۹۸/۱۰/۰۷- ۱۳:۲۰
مدیرکل صداوسیمای مرکز چهارمحال و بختیاری از تهیه و پخش ویژه برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت حماسه 9 دی در رسانه استانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، صداوسیمای استان باهدف تبیین و تحلیل زوایای آشکار و ناپیدای حماسه عظیم مردمی 9 دی، با تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، گزارش و برنامه‌های خبری و تولیدات فضای مجازی، اطلاعات مفیدی را برای افزایش بصیرت و آگاهی به مخاطبان خود ارائه می‎دهد.
برنامه‌های معاونت سیمای مرکز  چهارمحال و بختیاری نیز با رویکرد تبیین اهمیت بصیرت و آگاهی‎بخشی، ولایت‎مداری و پیوند ناگسستنی امت با ولایت با ویژه برنامه «حماسه بصیرت» و با هدف بصیرت افزایی، تبیین نقش رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصون سازی و پیشرفت جامعه دینی و بازنمایی نقش مردم در تحکیم انسجام و امنیت ملی تقدیم مخاطبان می‎شود. این برنامه در روزهای هفتم و هشتم دی، به‎صورت میزگرد، با محور استکبارستیزی و تحلیل ابعاد قیام 9 دی سال 88 پس از خبر ساعت 20 به مدت 30 دقیقه، روی آنتن می‎رود و در روز نهم دی از ساعت 9 تا 12 به‎صورت اجرای زنده در استودیو و همچنین انعکاس تجمع بزرگ بصیرتی میثاق با ولایت در مصلای امام خمینی شهرکرد و سپس راهپیمایی در سطح شهر به تهیه‎کنندگی طیبه اسماعیلی، صالح جلیلی و مهدی سلیمی‌ با اجرای احمد باقری و فخری قائدی از سیمای جهان‎بین پخش می‌شود.
بررسی ابعاد مختلف حماسه 9 دی و فضاسازی برای حضور گسترده مردم در راهپیمایی این روز در برنامه «شب های بام ایران» و همچنین پخش نماهنگ و موشن گرافیک، زیرنویس، مستند، تله فیلم و سریال‎های تولیدی و تأمینی با موضوع حماسه عظیم مردمی 9 دی و نیز موسیقی تصاویر کوتاه حماسی از راهپیمایی سال‎های گذشته نیز از دیگر برنامه‌های سیمای جهان‎بین است.
وی «شکوه بصیرت» را عنوان ویژه برنامه رادیویی مرکز همزمان با روز نهم دی با موضوع بررسی این رویداد تاریخی بیان و خاطرنشان کرد: این برنامه در بخش‎های کلام رهبری، کارشناسی، گزارش از راهپیمایی شهرکرد، معرفی کتاب، ترانه و موسیقی، تلفن و پیامک و گزارش‎های دریافتی از خبرنگاران افتخاری شهرستان‌ها از راهپیمایی مردم نقاط مختلف استان در روز 9 دی از ساعت 9:15  تا 11 به تهیه‎کنندگی لیلا بابایی و گویندگی زهرا خنکداری پخش می‌شود.
معاونت صدای مرکز هم در برنامه‌های روتین و روزانه «پرس و جو»، «پیک روز»، «جاده جوانی»، «موج زنده رود» و «آوای روستا» نیز به صورت موردی به تبیین ابعاد این حماسه بزرگ مردمی‌ می‎پردازد. تولید و پخش 28 مورد خبر مرتبط با برنامه‎ریزی شهرستان‌ها با موضوع 9دی، تولید دو گزارش مستند خبری با محوریت بصیرت مردم استان، برگزاری جلسه توجیهی، هم اندیشی و هماهنگی با کارکنان معاونت خبر، خبرنگاران آزاد و دفاتر خبری درخصوص برنامه‎ریزی برای پوشش خبرها و تجمع روز نهم دی، انعکاس 32 خبر مرتبط در خبرگزاری صدا و سیما، پرتال خبر و کانال خبری، تولید و پخش سه گزارش رادیویی و تهیه و آماده سازی مجموعه مروری بر تجمعات مردمی استان در 9 دی سال 88 تاکنون به صورت شهرستانی و منطقه ای را از اقدامات معاونت خبر مرکز چهارمحال و بختیاری به این مناسبت نیز از دیگر اقدامات این معاونت به شمار می‎آیند.
معاونت فضای مجازی این مرکز نیز به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی و هفته بصیرت به تولید پوستر، اینفوگرافیک، عکس نوشت، ویدئوگرافی، تولید و تأمین موسیقی تصویر و فتوکلیپ، برگزاری عکس واره مردمی، جریان سازی در شبکه‌های اجتماعی، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، معرفی برنامه‌های رادیو و تلویزیون در بستر فضای مجازی و بارگذاری محتواهای تولید شده در وب سایت مرکز، پیام‎رسان و صفحات اجتماعی می‌پردازد.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما